Enkaz altında doğmuştu: Bir tek o sağ kaldı!

Enkaz altında doğmuştu: Bir tek o sağ kaldı!

Kahramanmaraş merkezli deprem komşu ülke Suriye'de de büyük bir yıkıma yol açtı. Suriye'de enkaz altında doğan bebeğin durumu iyi olduğu, ancak tüm ailesinin öldüğü açıklandı.

Merkez üssü  Kahramanmaraş olan depremler, Suriye'nin İdlib, Halep, Hama, Lazkiye ve Tartus illerinde de yıkıma neden oldu. Yetkililerden yapılan açıklamada, Suriye'de en az 1932 kişinin hayatını kaybettiği ve binlerce kişinin yaralandığını bilgisi verildi. Suriye'nin kuzeyinde çok sayıda bina yıkıldı veya hasar gördü. 

Afrin'in Cinderes beldesinde bir bebek enkaz altında doğmuştu. Arama kurtarma ekipleri tarafından kurtarılan enkaz altında dünyaya gelen bebeğin sağlık durumuyla ilgili açıklama yapıldı. Enkaz altından kurtarılan bebeğin sağlık durumu giderek iyiye gidiyor. Konu ile ilgili açıklama yapan doktorlar bebeğin hastaneye getirildiğinde son derece kötü durumda olduğunu belirtti. Çocuk doktoru Hani Maarouf, bebeğin vücudunun her yerinde çok sayıda morluk ve yırtık ile hastaneye kötü bir durumda geldiğini söyledi.

Bebeğin ailesi ile ilgili detaylar da ortaya çıktı. Enkaz altından sağ çıkarılan bebeğin bütün ailesinin depremde hayatını kaybettiği belirtildi.