Samsun için yoğun kar ve fırtına uyarısı!

Samsun için yoğun kar ve fırtına uyarısı!

Meteoroloji, Samsun için yoğun kar yağışı ve şiddetli fırtına uyarısında bulundu.

Yapılan açıklamada, bugün kıyı ve iç kesimlerde kuvvetli yoğun kar yağışı ve fırtına ile ulaşımda yaşanabilecek aksamalara, buzlanma ve don olayına dikkat çekildi.

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü tarafından bölge için yapılan uyarılar şu şekilde:

KUVVETLİ VE YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARILARI: Bölgemiz genelinde görülecek yağışların; Samsun, Sinop, Ordu çevrelerinde kıyılarda kuvvetli karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli kar yağışları ile birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın, bölgemizin kuzeyinde kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve tipi şeklinde kar yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

DENİZ UYARISI: Doğu Karadeniz'de rüzgarın, batıda batı ve kuzeybatı, doğuda güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Çarşamba günü akşam saatlerinde batısında, Perşembe günü sabah saatlerinde doğusunda etkisini kaybetmesi beklenmektedir.