Taraftarın Ceza İsyanı

Taraftarın Ceza İsyanı

PFDK tarafından Samsunspor tribünlerine verilen ceza büyük tepki çekti.

Profesyonel Disiplin Kurulu tarafından dün açıklanan ceza raporunda Samsunspor'la ilgili şu bölümleri görenler adeta şoka uğradılar.


" YILPORT SAMSUNSPOR Kulübünün, 30.01.2023 tarihinde oynanan YILPORT SAMSUNSPOR-ERZURUMSPOR FK Spor Toto 1. Lig müsabakasında, taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 28.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada YILPORT SAMSUNSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan BATI ALT TRİBÜN 110, 111, 112, 115 numaralı, DOĞU ALT TRİBÜN 130, 131, 132 numaralı, DOĞU ÜST TRİBÜN 233, 234, 235 numaralı, GÜNEY ÜST TRİBÜN 204, 205, 206 numaralı ve KUZEY ÜST TRİBÜN 226, 227 numaralı bloklarda yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,"

Halbuki Erzurumspor FK maçında böylesi bir cezayı gerektirecek bir durum olmamıştı. Samsunspor Kulübü adına bir twit atan Genel Müdür Soner Soykan, cezaya itiraz edeceklerini bildirirken, taraftar dernekleri de yaptıkları açıklamalarla TFF'yi ve maçın gözlemcisini kınadılar. Samsunsporlu taraftarlar sosyal medya üzerinden Samsunspor İçin Adalet temalı paylaşımlar yaptılar. Bu cezanın tam da 25.000 civarında taraftarın maça gelmeye başladığı, liderliğin geldiği ve Ç. Rizespor maçına denk getirilmesi de hayli manidar bulundu.

Özel Haber

Taraftarın Ceza İsyanı

İLGİLİ HABERLER

Lider Samsunspor, Altınordu'yu 2 golle geçti

Lider Samsunspor, Altınordu'yu 2 golle geçti

Samsunspor'un genç stoperi Yunus Emre Mükemmel Oynadı

Samsunspor'un genç stoperi Yunus Emre Mükemmel Oynadı

Özpolat'a Deprem Plaketi

Özpolat'a Deprem Plaketi

Alkışlar Cihan'a

Alkışlar Cihan'a

Zeki Yavru Dönüyor

Zeki Yavru Dönüyor