MHP İl Başkanı Kandıra: 'Tarihi bir seçime hazırlanıyoruz'

MHP İl Başkanı Kandıra: 'Tarihi bir seçime hazırlanıyoruz'

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması gündemde olan seçimler için teşkilatların son hızla çalıştığını belirten MHP Samsun İl Başkanı Osman Kandıra, Türkiye'nin tarihi bir seçime hazırlandığını söyledi.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan MHP Samsun İl Başkanı Osman Kandıra "Teşkilatlarımızı bu tarihi seçimlere hazırlıyoruz. İlk göreve geldiğimizde de söylediğimiz gibi yorulanı değiştiririz. Adamın adamı değil davanın adamı olanlarla yol yürürüz. Herkes oturduğu koltukta binlerce Ülkücü şehidin kanının vebali olduğunun farkına varması gereklidir. Koltuklar bizlere emanettir. Bu bilinçle her bir teşkilat yöneticisi hareket etmelidir" dedi.

Tarihi seçimlere giderken teşkilat çalışmalarının önemine işaret eden MHP İl Başkanı Osman Kandıra, "Mahkeme kadıya mülk değildir" diyen Kandıra, "Teşkilatlarımız ulvi makamlardır. Bu bilinçle hareket edilmelidir. Ahlâkî kaideler önemlidir. Teşkilatlar bağlamında yetersiz olan, gereğini yapamayacak şekilde eksikleri olanlar, teşkilatları makam için kullanıp camiayı küçültme peşinde koşanlarla yol yürüyemeyeceğimizi her fırsatta dile getirdik" diye konuştu.

Kapımız herkese açık

"Hiç kimsenin kişisel hırslarından dolayı camiayı bölmeye ve ötekileştirmeye hakkı yoktur" diyen Kandıra, "Milliyetçi Hareket Partisi Ülkücü-Milliyetçi camiaya gönül vermiş, canını siper etmiş, şehit vermiş Türk Milliyetçilerinin yuvasıdır. Ötekileştirerek kendisine yer açmaya çalışan zihniyetler ile klikçiliğe, adamın adamı olma zihniyetine karşı dik duracağız. Milliyetçi Hareket Partisi'nden geçtiğimiz süreçlerde gerek aklı karışarak, gerek ötekileştirilerek gerek ise geri dönme hasleti içinde olan tüm partililerimize, davamıza emek vermiş Ülkücü-Milliyetçi camiaya buradan seslenmek istiyorum" diyerek "Partimizin kapıları sonuna kadar açıktır, herkesi kucaklayacağız, birlik olacağız, hiçbir menfaat ve makam beklentisi olmadan camiamıza yakışır bir şekilde çalışacağız." diyen Kandıra, "Hiç kimse vazgeçilmez olduğunu düşünmesin" şeklinde konuştu.

 

Yeni ilçe atamaları ve istifalara da değinen Kandıra şunları söyledi. "İlk göreve geldiğimizde de söylediğimiz gibi 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması gündemde olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri için teşkilatlar bazında değişimler olmuştur. Bu görüşlerimizi Genel Merkezimiz ile de paylaştık. Genel Merkezimizin bilgisi, takdirleri ve onayları ile değişimler olmuştur. Bu değişimler 2023 seçimlerinde Samsun'u Milliyetçi Hareket Partisi'ni ve dolaysıyla Cumhur İttifakı bağlamında en üst seviyeye taşıyacak şekilde gerçekleşecektir. Yorulan değişir. Davanın değil adamının adamı olan gider. Liyakat ile değil hatır gönül ile makamlara getirilenler ile başarılı olunamayacağı, değişimi görüp gereğini yapanlardan da bellidir."

 

Tüm çalışmaların Genel Merkezimizin bilgisi dahilinde yapıldığını belirten Kandıra, "Genel Merkezimiz ile süreci yakından takip ediyoruz. Tüm çalışmalarımız hazır. Önümüzdeki süreçte Samsun'da çok daha güçlü ve aslına rücu etmiş, Ülkücü-Milliyetçi camiayı ve iradeyi en iyi şekilde temsil eden teşkilatlar ile yolumuza devam edeceğiz. İstifa tek taraflıdır ve onların tercihidir. Görev değişimini uygun görmüşler, bizim önümüzü açmak için istifa ettiler. Saygı ile karşılıyoruz, kendilerine teşekkür ediyoruz. İstifa eden ilçe başkanlarının yerine, yeni isimler ve yönetim atanacaktır. Yeni kan ve yeni can ile MHP hem Türkiye'de hem de Samsun'da yoluna daha güçlü devam edecektir" ifadelerine yer verdi.

 

İLGİLİ HABERLER

Regaip Kandilinde okunacak dualar ve çekilecek zikirler

Regaip Kandilinde okunacak dualar ve çekilecek zikirler

10 gündür kayıptı, elbiseleri ve kemik parçaları bulundu

10 gündür kayıptı, elbiseleri ve kemik parçaları bulundu

Usta'dan 'başörtüsü' açıklaması: Tarih Cumhur İttifakı'nı affetmeyecek

Usta'dan 'başörtüsü' açıklaması: Tarih Cumhur İttifakı'nı affetmeyecek

Tatlı imalathanesinde tüp patlaması kamerada

Tatlı imalathanesinde tüp patlaması kamerada

Elazığ'da trafik kazası: 1 yaralı

Elazığ'da trafik kazası: 1 yaralı