AK Partili vekil sosyal medyadan istifa ettiğini duyurdu!

AK Partili vekil sosyal medyadan istifa ettiğini duyurdu!

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile AK Parti'den ve milletvekilliğinden istifa ettiğini duyurdu. Ahmet Eşref Fakıbaba'nın istifa kararı gündem yarattı.

Fakıbaba, AK Parti'den ve milletvekilliğinden istifa ettiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Fakıbaba, "Siyasi ve ahlaki anlayışımla uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum" dedi. Öte yandan istifa kararı sonrası bir açıklama daha yapan Fakıbaba, İYİ Parti'ye geçeceğini söyledi. Fakıbaba'nın parti rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener takacak.

Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti'den ve vekillikten istifa etti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Fakıbaba, "AK Parti Üyeliği ve Milletvekilliğinden istifamla ilgili açıklamamı Milletime saygılarımla arz ediyorum" dedi. Öte yanan Fakıbaba'nın İYİ Parti'ye geçeceği iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. Fakıbaba'nın çarşamba günü gerçekleşecek olan İYİ Parti'nin grup toplantısında Genel Başkan Meral Akşener tarafından parti rozeti takılarak, İYİ Parti'ye katılacağını aktarıldı.

FAKIBABA'DAN İSTİFA AÇIKLAMASI

Fakıbaba'nın paylaşımı şöyle:

"BU FIRSATI BANA VEREN BÜTÜN BÜYÜKLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM"

"2003'te üyesi olduğum AK Parti'de değişik makamlarda görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren bütün büyüklerime ve Şanlıurfa halkına teşekkür ediyorum. Bu yıl içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm.

"BERABER OLMAYACAĞIM İÇİN DE MUTLUYUM"

Ancak siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum.

AK Parti üyeliğinden ve AK Parti için bana oy veren hemşehrilerime saygısızlık olmasın diye milletvekilliğinden de istifa ediyorum. İnşallah aldığım bu karar ülkem için hayırlara vesile olur."

İYİ PARTİ'YE KATILACAĞINI RESMEN AÇIKLADI

İstifa kararının ardından Sözcü gazetesine konuşan Fakıbaba 'Çarşamba günü İYİ Parti'ye katılacağınız iddia edildi, doğru mu?' sorusuna şu şekilde yanıt verdi:
"Doğrudur. Söylemiyordum ama konuşulmaya başlayınca söyleyeyim. İYİ Parti'ye katılıyorum. Bağımsız bir insanım. Vekillikten de istifamı gönderdim. Etik olarak da Fakıbaba'ya yakışan bir olay. Ben ne AK Partiliyim ne de vekilim. Özgür vatandaş olarak parti seçmem hakkım vardır. Sıfırdan başlıyorum İYİ Parti'ye geçiyorum. Milletvekilliğini bırakmakla AK Parti seçmenine saygısızlık yapmadım. Meral Hanım'la iki kez görüştüm ve ikna oldum?"

AK Partili vekil sosyal medyadan istifa ettiğini duyurdu!

'HER ŞEYİN ÇOK GÜZEL OLACAĞINA İNANIYORUM'

Fakıbaba, Halk TV Programlar Koordinatörü İpek Özbey'e konuştu. Fakıbaba, "Çok mutluyum, rahatladım. Artık özgürüm. Dokunulmazlığım yok. Her şeyin çok güzel olacağına inanıyorum" dedi.

Özbey, İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah'ta Fakıbaba ile görüşmesini aktardı:

'Ben çok mutluyum. Yaptığım açıklamanın arkasındayım' dedi. Gerçekten sesi çok iyi geliyordu. 'Ben artık özgürüm, milletvekili de değilim AK Partili de değilim. Bundan sonrada her şeyin çok çok iyi olacağını düşünüyorum' dedi. Siyasi hayatını bitirecek bir sinyal almadım ben konuşmadan. Sayın Fakıbaba'dan söz aldık. İlk canlı yayına bizim kanalımızda çıkacak. Fakıbaba'nın sesi çok iyi geliyordu.

AHMET EŞREF FAKIBABA KİMDİR?

Şanlıurfa / Birecik - 1951, Ali, Rızkiye.

Tıp Doktoru, Genel Cerrahi Uzmanı; Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.

Taksim İlk Yardım Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde ihtisas yaptı. Amerika'da Texas Eyaleti Arlington Hastanesinde gözlemci olarak bulundu. Iğdır ve Birecik Devlet hastanelerinde ve Şanlıurfa SSK Hastanesinde Başhekimlik yaptı. 2 dönem Şanlıurfa Belediye Başkanlığı görevinde bulundu.

25 ve 26. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi. Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi olarak görev aldı. 65. Hükûmette Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Fakıbaba, evli ve 3 çocuk babasıdır.

KAYNAK: MYNET.COM

İLGİLİ HABERLER

Yargıtay'dan araç sahiplerini ilgilendiren emsal karar

Yargıtay'dan araç sahiplerini ilgilendiren emsal karar

Fenerbahçe, Valencia ile kazandı

Fenerbahçe, Valencia ile kazandı

Terörün pençesinden kurtardığı oğluna düğün yaptı

Terörün pençesinden kurtardığı oğluna düğün yaptı

Nevşehir'de trafik kazası: 2 yaralı

Nevşehir'de trafik kazası: 2 yaralı

Çağdaş Bodrumspor evinde rahat kazandı

Çağdaş Bodrumspor evinde rahat kazandı