Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Hakkında Suç Duyurusu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Hakkında Suç Duyurusu

CHP Samsun İl Başkanlığı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir hakkında 2 yargı kararına rağmen inşaatı devam ettirip mahkeme kararlarını uygulamadığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

CHP İl Başkanı Türkel; "Bu Samsunlunun hakkının gaspıdır"

Adliye önünde açıklama CHP İl Başkanı Fatih Türkel, "Bu kentin sahibi Mustafa Demir değildir. Bu kentin sahibi 1 milyon 300 bin Samsunludur. Ben yaptım oldu anlayışından vazgeçilmelidir. Halkın nefes aldığı alana devasa bir kütle yapımına son verilmelidir. Belediye Başkanı Mustafa Demir ve ilgililer hakkında mahkeme kararlarına uymadıkları için suç duyurusunda bulunduk" diye konuştu. Türkel, yetkilileri mahkeme kararlarına uymaya davet etti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından CHP'li Atakum Belediyesi'nin elinden alınarak yıkılan ve yerine yapılmaya başlanan 3 katlı Millet Kıraathanesi ve Kitap Kafe inşaatını 2 ayrı mahkeme durdurdu. CHP Samsun İl Başkanlığı, inşaata devam eden AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir hakkında mahkeme kararlarını uygulamadığı için suç duyurusunda bulundu.

Atakum sahilinde yer alan ve daha önce uzun süre ilçe belediyesi tarafından sosyal tesis ve yeşil alan olarak olarak kullanılan Yalı Kafe, 31 Mart seçimlerini CHP'li Cemil Deveci kazanınca, arsa sahibi olan İller Bankası tarafından satışa çıkarıldı. 5 bin 654 metrekarelik araziyi Başkan Deveci satın almak için İller Bankası ile görüşme yaptığı sırada, banka araziyi AK Partili Büyükşehir Belediyesi'ne Millet Kıraathanesi ve Kitap Kafe yapmak üzere verdi.

2 ayrı mahkeme inşaatları durdurup imar planını iptal etti

CHP'li meclis üyeleri Atila Tekcan ve Hasan İpek tarafından Samsun 3. İdare Mahkemesi'ne açılan davada, mahkeme yürütmenin durdurulmasına karar verdi. Bir kaç gün sonra da 2. İdare Mahkemesi alanda yapılan imar değişikliğini "Yapımı planlanan millet kıraathanesi ve kitap kafeye ilişkin yapı ruhsatının dayanağı olan imar planı değişikliklerinin hukuka aykırı" olduğunu ve telafisi güç zararlar meydana getireceğini, bölgede yapılaşmayı arttıracağını belirterek yapılan imar plan değişikliğini iptal etti.

Kamu görevini kötüyü kullanmaktan suç duyurusu

Mahkeme kararları hiçe sayılarak inşaatların devam etmesi üzerine CHP İl Başkanlığı, "İnşaat faaliyetlerinin durdurulmaması ile ilgili kamu görevini kötüye kullanan sorumluların tespiti ile eylemlerine uyan cezaları almaları için soruşturma yapılması" için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

CHP'den Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Hakkında Su Duyurusu

CHP'den Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Hakkında Su Duyurusu

 

 

İLGİLİ HABERLER

Çarşamba'da kanlı kavga!

Çarşamba'da kanlı kavga!

Samsun'a beklenen kış sonunda geliyor

Samsun'a beklenen kış sonunda geliyor

Fındık fiyatlarında son durum ne? İşte 26 Ocak fındık fiyatları

Fındık fiyatlarında son durum ne? İşte 26 Ocak fındık fiyatları

Samsun MHP'de neler oluyor!

Samsun MHP'de neler oluyor!

Samsun 'da DEAŞ operasyonu

Samsun 'da DEAŞ operasyonu