Karadeniz'de yorgun mermi vakaları artıyor

Karadeniz'de yorgun mermi vakaları artıyor

Karadeniz Bölgesi'nde son günlerde artan yorgun mermi vakaları can yakmaya devam ediyor.

Genellikle düğün, nişan, şenlik, festival ve maç sonrasında tabanca ile havaya açılan ateş sonrası kimileri hayatını kaybediyor, kimileri yaralanıyor, kimileri de sakat kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor.

Karadeniz Bölgesi'nde son yıllarda tüm uyarılara rağmen artış gösteren havaya ateş etme geleneği çok sayıda kişinin yaralanmasına neden oluyor. Özellikle kırsal kesimlerdeki düğün, nişan, şenlik, festival, maç sonrasında veya asker uğurlamalarında tabanca ile havaya açılan ateş sonrası nereye düşeceği belli olmayan 'Yorgun mermi' vakalarının son dönemde tüm uyarılara rağmen ardı arkası kesilmiyor. Kiminin hayatını kaybettiği, kimileri yaralandığı, kiminin ise sakat kalma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı mermi vakalarının failleri bir türlü yakalanamıyor veya aydınlatılamazken, yaz aylarındaki düğünler sebebiyle yorgun mermi olayların giderek artması vatandaşları endişelendiriyor.

Son olarak Samsun'un Canik ilçesi Başalan Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, tarlada o biçen Güner P.'nin (36) beline kimliği belirsiz kişi tarafından tabancayla havaya ateş edilmesi sonucu düşen yorgun mermi isabet etti. Yaralanan Güner P. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Karadeniz'de yorgun mermi vakaları artıyorSamsun'da ot biçerken yorgun mermiyle yaralandı

Yine Samsun'da geçtiğimiz ay kimliği belirsiz kişiler tarafından tabancayla havaya rastgele açılan ateş sonucu silahlardan çıkan yorgun mermilerden biri park halindeki aracın camını, diğeri ise bir evin çatısını delip yatak odasındaki sandalyenin üzerine düştü. Yorgun mermi Erdoğan Uzuner'in sokakta park halindeki aracının ön camına isabet ederken, Hançerli Mahallesi'nde ise bir evin çatısına düşen yorgun mermi çatıyı delip yatak odasındaki sandalyenin üzerine düştü.

Karadeniz'de yorgun mermi vakaları artıyorSamsun'da yorgun mermi isabet etti

3 kişi hayatını kaybetti

Sakarya'dan 2016 yılı Temmuz ayında memleketi Trabzon'a tatile gelen 15 yaşındaki lise öğrencisi Feyzanur Keleş ve 2019 yılı Ağustos ayında Tonya ilçesi Şarlı Yaylası'nda gezintiye çıkan Sabri Baştan'ın (86) hayatlarına son veren yorgun mermiden, 11 Ağustos 2021 tarihinde de İstanbul'da dedesini görmek için Trabzon'a gelen 15 yaşındaki Emir Yuşa Atıcı hayatını kaybetti.

Park halindeki araçlara isabet etti
Geçtiğimiz ay Rize'nin Ardeşen ilçesine bağlı Fırtına Mahallesi, Sanayi Sitesi Bölgesinde yaşanan yorgun mermi olayında kimliği belirsiz kişilerce atılan tabancadan çıkan mermi Saim Dereci'ye ait park halindeki aracının ön camına isabet etti. Şans eseri aracın üzerine düşen yorgun mermi, araçta maddi hasara yol açtı.

Biri oyun oynarken diğeri ise serinlemek için girdiği denizde yorgun merminin hedefi oldu

Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde sokakta oynarken magandalar tarafından ateşlenen silahtan çıkan yorgun mermi 11 yaşındaki Abdulsamet Ceylan'a isabet etti. Ağır yaralanan ve Giresun'da Kadın ve Çocuk Hastanesi'nde tedavi altına alınan Abdulsamet yapılan müdahale ile dün doğum gününde yeniden hayata tutundu ve yoğun bakımdan çıkarılarak normal servise alındı.

Rize'nin Pazar ilçesinde ise dün serinlemek için denize giren 19 yaşındaki Ece İslamoğlu, bir anda ayağına bir şeyin sert bir şekilde çarptığını fark etti. Ağrıyı hissettiği yerden kan geldiğini fark eden genç kız hastaneye kaldırıldı. Bacağına nereden geldiği belli olmayan yorgun merminin isabet ettiği ortaya çıkan genç kızın durumunun iyi olduğu öğrenildi.


 

İLGİLİ HABERLER

Atakum Belediyesi'nde bir garip eleman alımı

Atakum Belediyesi'nde bir garip eleman alımı

Samsun hava durumu - 2 Ekim Pazar

Samsun hava durumu - 2 Ekim Pazar

Samsun'da yanarak can veren çiftin kimlikleri belli oldu

Samsun'da yanarak can veren çiftin kimlikleri belli oldu

5 Ekim 2022 Çarşamba Samsun hava durumu nasıl?

5 Ekim 2022 Çarşamba Samsun hava durumu nasıl?

Samsun'da görev yapan özel harekat polisi şehit oldu

Samsun'da görev yapan özel harekat polisi şehit oldu