Ersan Aksu: İlkadım ve Atakum'da taş üstüne taş koyan tabloyu göremedik

Ersan Aksu: İlkadım ve Atakum'da taş üstüne taş koyan tabloyu göremedik

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, düzenlediği basın toplantısında İlkadım ve Atakum Belediyesi'ni eleştirdi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda Başkan Aksu, İlkadım Belediyesi'nin Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili 3 yıldır çalışma yürütmediğini ifade etti.

 

Ersan Aksu: İlkadım ve Atakum'da taş üstüne taş koyan tabloyu göremedikr

 

"İLKADIM BELEDİYESİ HİÇ BİR ADIM ATMADI"

31 Mart Seçimlerinden önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Samsun'a gelerek Kentsel Dönüşüm konusunda önemli bir vizyon ortaya koyduğunu ifade eden Başkan Aksu, "Riskli alanlar topumun yaşam alanı konusunda çalışmalarımız sürüyor. İlkadım ilçesinde projelendirilmiş alanların her hangi bir sekilde İlkadım Belediyesi tarafından startının verilmesi gerekirken şu ana kadar hiç bir adım atılmadığının milletimizin bilgisine sunmak istiyorum. Kentsel dönüşüm çalışmaları sadece Bakanlıktan beklenmemelilir. Başka ilçelerde ve şehirlerde çok güzel örnekleri var, ilçe belediyeleride bu konuda önemli çalışmalar yapabilir." dedi.

"VATANDAŞLARIN ZİHNİ KARIŞTIRILMAYA ÇALIŞILIYOR"

İlkadım'daki çalışmaların son dönemde kentsel dönüşüm üzerinden vatandaşların zihni karıştırılmaya çalışılıyor diyen Başkan Aksu, "Biz iktidar partisi olarak hizmet yapma gayreti ieçrisindeyiz. Belediye başkanlarıylada görüşmeler yapıyoruz. Özellikle İlkadım Belediyesi'nin bu noktada gereken performansı ve çalışmayı gözüne koymadığını söylemek istiyorum." diye ifade etti.

İLKADIM VE ATAKUM BELEDİYESİ'NE ELEŞTİRİ

Başkan Aksu, "Biz birbiriyle konuşamayan kişiler değiliz, ortak paydamız Samsundur. Biz belediyelerde mantıklı çalışmaları beraberce yürütme içerisinde oluruz ama basın üzerinden bilgi kirliliği ve negatif siyaset üretme çalışmasına karşıyız. Bu süreçte İlkadım'da ve Atakum'da taş üstüne taş koyan tabloyu göremedik. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde, Atakum Belediyesi'nin çok ciddi şekilde denetimlerden geçtiğiniz söylemişti. Biz sadece muhalefet partisinin denetimi yapan hükümet değiliz. Canik Belediyesi'nde de son bir yıl içeresinde 30 denetim gerçekleştirildi. Belediyelerde denetimlerin yapılması rutin bir işlemdir. " diye konuştu.

 

SAMSUNSONHABER