Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin makam aracına yolda el koydular

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin makam aracına yolda el koydular

CHP'nin belediye başkanları ile yaptığı Van'daki çalıştayın ardından Samsun'a dönmek üzere yola çıkan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Erzurum'da jandarma tarafından durduruldu. Borçlar nedeniyle Deveci'nin makam aracına haciz konuldu

CHP'nin Van'da gerçekleştirdiği Belediye Başkanları Çalıştayına katıldıktan sonra Samsun'a dönmek için yola çıkan CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin makam aracı Erzurum-Pasinler Karayolu'nda kontrol yapan jandarma ekipleri tarafından durduruldu.

İsmail Akduman'ın haberine göre, Makam aracının AK Parti döneminde ki şirketin üzerine kayıtlı olduğunu ve şirketin SGK borcu nedeniyle makam aracı hakkında vergi dairesi tarafından yakalama emri çıkartıldığını öğrenen Başkan Deveci, jandarma karakoluna götürüldü. Başkan ve eşi Gülay Deveci karakolda yaklaşık 3 saat bekletildi.

"Her türlü zorluk"

Jandarmaların üstleriyle yaptıkları görüşmeler sonucunda makam aracı teslim edilen Deveci, AK Parti dönemindeki şirketin SGK borcunu yapılandırdıklarını ve aylık ödemelerinin de zamanında yapıldığını söyledi. Göreve geldiği günden itibaren AK Parti döneminden kalan borçlarla uğraştığını kaydeden Başkan Cemil Deveci, "Erzurum-Pasinler karayolunda jandarma aracımızı durdurdu.

Yapılan kontrolde makam aracımızın üzerine vergi borcundan dolayı yakalama emri çıkartıldığını belirterek aracı bağlamak istediler. Ben de alın araç sizin olsun ben gidiyorum dedim. Karakola gittik 2-3 saat jandarma karakolunda bekledik. Görevliler görüşme yaptılar daha sonra aracımızı bıraktılar. Vergi borcumuza karşılık Sağlık Bakanlığı'nın 3 yıldır kullandığı binayı teklif ettik almadılar. Bu zamana kadar 30-40 aracımızı haciz yoluyla aldılar ama satmıyorlar ve çürütüyorlar. AK Partili belediyenin yerlerini borçlarına karşılık sorgusuz sualsiz alanlar bize gelince her türlü zorluğu çıkarıyor" diye konuştu.

Kaynak : t24