Samsun'da hava durumu yağmur yağacak mı?

Samsun'da hava durumu yağmur yağacak mı

Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinin parçalı bulutlu, Ordu'nun iç kesimleri öğle saatlerinden sonra kısa süreli yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güneyi ve Trakya'nın kuzeybatısı, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Bolu ve Ordu çevreleri, Doğu Anadolu'nun doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Akdeniz'in doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yer yer toz taşınımı bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıklarının bugün mevsim normallerinin 1-3 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın, batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Samsun Parçalı bulutlu20

19 Mayıs Parçalı bulutlu22

Alaçam Parçalı bulutlu20

Asarcık Parçalı bulutlu18

Ayvacık Parçalı bulutlu21

Bafra Parçalı bulutlu21

Canik Parçalı bulutlu19

Çarşamba Parçalı bulutlu20

Havza Parçalı bulutlu21

Kavak Parçalı bulutlu19

Ladik Parçalı bulutlu19

Salıpazarı Parçalı bulutlu21

Tekkeköy Parçalı bulutlu21

Terme Parçalı bulutlu21

Vezirköprü Parçalı bulutlu25

Yakakent Parçalı bulutlu19

Ladik Kayak M. Parçalı bulutlu13