ATO Başkanı Baran: 'Yeni bilgilerle mesleğini geliştiren değer katan her vatandaş kent ve ülke ekonomisine de

ATO Başkanı Baran: 'Yeni bilgilerle mesleğini geliştiren değer katan her vatandaş kent ve ülke ekonomisine de - Ankara haber

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, sürekli gelişim ve değişimin yaşandığı dünyada meslek mensuplarının eğitimlerle kendilerini güncelleyebileceğini belirterek, 'Yeni bilgilerle mesleğini geliştiren ve değer katan her vatandaş, kent ve ülke ekonomisine de değer katıyor' dedi.


ATO Başkanı Gürsel Baran, üyelerinin ve çalışanlarının gelişimine yönelik olarak ATO İdea tarafından organize edilen 'Optisyenler ve Gözlükçüler Eğitim Zirvesi'ne katıldı. ATO Duatepe Hizmet Binasında gerçekleşen eğitim programında bir konuşma yapan Baran, gözlükçülük ve optisyenliğin insan sağlığını yakından ilgilendiren meslek alanları olduğunu belirterek, bu alanlarda eğitimlerle bilgilerin güncellenmesinin önemli olduğunu söyledi. ATO yönetimine geldiklerinden bu yana eğitimi gündemlerinin ilk sırasında tuttuklarını kaydeden Baran, 'Eğitim konusu bütün sektörler için önemli bir yere sahip. İcra ettiğimiz meslekte başarılı olmak için fark yaratmamız gerekli, bu da eğitim ile mümkün' ifadelerine yer verdi. Sektörde fark ortaya koyabilmek için yapılan işi iyi bilmenin, iyi anlatmanın ve sürekli takip etmenin gerekli olduğuna vurgu yapan Baran, 'Yenilikleri ve değişiklikleri takip etmek rekabette önde olmak anlamına geliyor' ifadelerini kullandı.
Yeni bilgilerle mesleğini geliştiren ve değer katan her vatandaşın kent ve ülke ekonomisine de değer kattığını kaydeden Baran, 'Sahibi olduğu ya da çalıştığı firmaya değer katan her vatandaş kent ekonomisine, bunun neticesinde de ülke ekonomisine değer katıyor. Ticarette azimli ve başarılı bir milletiz. Bu samimi gayretimizin yanına, eksikliklerini gidererek mesleki bilgi ve becerimizi de ekleyerek hak ettiğimiz başarıya ulaşabiliriz' açıklamasında bulundu.

Kontakt lens eğitimi
İki gün sürecek eğitim programının ilk gününde eğitmen Murat Balcı 'Meslek Etiği ve İtibarı', Hülya Şenyüz 'Kontakt Lensler' ve Emre Doğan 'Multifokal Cam Eğitimi' konuları üzerine sunumlarını gerçekleştirdi. İkinci gün ise 'Kırılma Kusurları' ve 'Az Görme Cihazları' başlığıyla eğitimler gerçekleşecek. Eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Toplantıya ATO 66 No'lu Gözlükçülük ve Fotoğrafçılık Hizmetleri Meslek Komitesi Üyeleri ile çok sayıda sektör temsilcisi ve çalışan katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Haftanın 5. zam haberi yüzde 10 ile geldi!

Haftanın 5. zam haberi yüzde 10 ile geldi!

Benzin ve Otogaz'a beklenen dev zam geldi! İşte yeni fiyatlar

Benzin ve Otogaz'a beklenen dev zam geldi! İşte yeni fiyatlar

Akaryakıta zam üstüne zam!

Akaryakıta zam üstüne zam!

Evlenecekler ikinci ele yöneldi

Evlenecekler ikinci ele yöneldi

SGK'dan VEDAŞ'a teşekkür belgesi

SGK'dan VEDAŞ'a teşekkür belgesi