Mustafa Demir, tepkilerin ardından açıklama yaptı

Mustafa Demir, tepkilerin ardından açıklama yaptı

Nuri Asan Tesisleri'nin Millet Bahçesine dahil edilmesi iddialarına Başkan Demir yanıt verdi.

Nuri Asan Tesisleri'nin Millet Bahçesine dahil edilmesi ile ilgili olarak Samsunspor taraftarı tepki göstermişti. Samsun Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı Mustafa Demir, haberlerin ardından bir açıklama yaptı.

Nuri Asan Tesisleri’nin yıkılacağı yönündeki iddiaların asılsız olduğuun belirten Başkan Demir, şu ifadelere yer verdi;

“14.01.2022 tarihli meclis toplantı gündem maddeleri arasında yer alan millet bahçesi plan değişikliği maddesi ile ilgili, bazı yazılı basın ve sosyal medya platformlarında gerçek dışı iddialar yer almıştır.

Söz konusu plan değişikliği maddesinin Büyükşehir Belediye Meclisi alt komisyonları ve genel kurulundaki görüşmeleri sırasında Nuri Asan Tesislerinin yerinde muhafaza edileceği net olarak ifade edilmiştir. Bu konuda plan notu mevcut olup başka bir amaç için değerlendirilmesi söz konusu değildir.

Bu durum ortada ve herkesçe biliniyor iken bir kısım sosyal medya hesapları ve yazılı basında yer alan Nuri Asan tesislerinin yıkılacağı ve yerine Millet Bahçesi yapılacağı haberleri tamamen gerçek dışıdır.

Bu durumu çarpıtarak, Samsunsporumuzu siyasi emellerine alet etme, Samsunspor üzerinden siyasi menfaat devşirme arzusu taşıyan siyasi çevrelerin, buna çanak tutan yayın organlarının ve özellikle de siyaset etiğini hiçe sayarak tezvirat yapma gayreti içerisinde olan milletvekilinin var olduğunu görüyoruz. Gerçek dışı bütün iddiaları reddediyor, iddia sahiplerini kınıyoruz.

Nuri Asan tesisleri bu güne kadar olduğu gibi yerinde kalacak olup, idaremizce yerinden kaldırılması söz konusu değildir. Bu konuda asılsız yayın yapanlar ile ilgili olarak hukuki süreç işletecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunar, Samsunsporumuzu süper lig yolunda başarılar dilerim."