Samsun'da Öğretmenlere Müjde

Samsun'da Öğretmenlere Müjde

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Arasında Lisansüstü Eğitim İşbirliği Protokolü ile öğretmenlere özel kontenjan ayrılacak ve yüzde 30 indirim sağlanacak.

Samsun Valiliği himayelerinde, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli okul yöneticileri ve öğretmenlerin Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin açacağı lisansüstü programlara başvurabilmesine ilişkin olarak, OMÜ ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında hazırlanan Lisansüstü Eğitim Protokolü, Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit’in katılımıyla imzalandı.

Samsun'da Öğretmenlere Müjde

Bu protokolle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde görevli eğitimcilerimizin lisansüstü eğitim alarak, görev alanları ile ilgili konularda yeterliliklerini artıracaklarına ve uzmanlaşacaklarına inandığını belirten Sayın Valimiz, eğitimcilerimizin protokol kapsamında alacakları lisansüstü eğitim ile yetinmeyip ardından doktora eğitimine de devam etmelerini temenni ettiklerini ve bunun da eğitimin kalitesinin artmasına olumlu katkılar sunacağını ifade ederek, protokolün her iki kurum için de hayırlı olmasını diledi.

Protokol kapsamında Samsun'da görev yapan öğretmenlere lisansüstü eğitimleri için özel kontenjan ayrılacak olup yüzde 30 indirim sağlanacak.