Yakakent'te Erdoğan Cebeci İlkokulu e-dergi çalışmasıyla örnek oldu

Yakakent'te Erdoğan Cebeci İlkokulu e-dergi çalışmasıyla örnek oldu - Samsun haber

Samsun'un Yakakent ilçesi Erdoğan Cebeci İlkokulu veli, öğrenci, okul etkileşimini arttırmak ve okulun çalışmalarından tüm paydaşların haberdar olmasını sağlamak amacıyla bir e-dergi çıkararak örnek bir çalışmaya imza attı.

E-dergi için yapılan çalışmalarda öğretmen ve öğrenciler birlikte rol aldı. Yaklaşık 2 ayda hazırlanan dergide okul ve öğrenci çalışmalarına yer verildi. Ayrıca öğrenciler tarafından ilçe yöneticileriyle yapılan röportajlar da dergide yer buldu.

FOTO GALERİ


Derginin elektronik ortamda hazırlanmasıyla baskı masraflarından tasarruf sağlanmasının yanında, daha fazla kişiye ulaşması da mümkün kılındı. Öğrencilere teknolojinin kullanıma ilişkin bir örnek sunan e-dergi okulu etkinliklerinin duyurulması için de bir araç oldu.

FOTO GALERİ


Erdoğan Cebeci İlkokulu Müdür Yardımcısı Fatma Ağırel, 'Önceki yıllarda 'Minik Kalpler' adlı bir matbu olarak basılmıştı. Bunun devamını getirmek istiyorduk. Ancak daha çok kişiye ulaşabilmesi adına bunu e-dergi şeklinde çıkarmayı planladık. Dergimizin içeriğinde okulumuzun eğitim anlayışı, bölümleri, öğrencilere yaklaşımımız var. Sınıf içi etkinliklerimiz var. Okula gelen ziyaretçilerimiz var. Öğrencilerimizle birlikte kaymakamımız, belediye başkanımız ve ilçe milli eğitim müdürümüzü ziyaret ettik. Öğrencilerimiz röportaj soruları hazırladı. Öğrencilerimiz öğretmenleriyle birlikte röportaj nasıl yapılır, nasıl sorular sorulmalı öncesinde bununla ilgili çalışma yaptılar. Gittiğimiz zamanda röportajlarını gerçekleştirdiler. Öğrencilerimizin kendi yaptıkları ürünü ortaya çıkarmalarını istedik. Yani bu içerikte çocukların etkinlikleri var. Bunu ailelerine, akrabalarına ulaşabilen herkese duyurmaları noktasında bir öncülük yapmak istedik. Çocuklarımıza özgüven olarak bir geri dönütü olacağını düşünüyoruz. Ayrıca okulumuz çalışmalarının da daha fazla duyurulmasını sağlayacaktır' dedi.

FOTO GALERİ


Müdür Yardımcısı Ağırel, Okul Müdürü Mesut Önay, ilçe yöneticileri, dergide görev alan öğretmen ve öğrencilere desteklerinden ötürü teşekkür etti.

FOTO GALERİ

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da arkadaşını aracının içinde öldürdü

Samsun'da arkadaşını aracının içinde öldürdü

Samsun'da bazı mahallelerde saatlerdir elektrikler yok

Samsun'da bazı mahallelerde saatlerdir elektrikler yok

Samsun hava durumu - 23 Ocak Pazar

Samsun hava durumu - 23 Ocak Pazar

Samsun'da kar yağışı kaç gün sürecek?

Samsun'da kar yağışı kaç gün sürecek?

Samsun OMÜ'de kişiye özel ilan iddiası

Samsun OMÜ'de kişiye özel ilan iddiası