Necattin Demirtaş sözünü unuttu mu?

Necattin Demirtaş sözünü unuttu mu

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Gazi İmar İnşaat Şirketi'nde yaşananlar ve kayıp 18 milyon TL hakkında yılbaşından sonra bilgilendirme yapacağını açıklamıştı. Ancak, İlkadım Belediyesi 2022 Ocak ayı ilk Meclis toplantısında Demirtaş bu konuda tek bir kelime bile etmedi.

AK Parti ve MHP’li Meclis Üyelerinin eleştiri yağmuruna tuttuğu İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Gazi İmar İnşaat Şirketi’nde yaşananlar hakkında yılbaşından sonra bilgilendirme yapacağını belirterek, “Şirket konusunun bütün bilgilerini ortaya koyup, gereğini yapacağım" demişti. Ancak, bugün gerçekleştirilen İlkadım Belediyesi 2022 Ocak ayı ilk Meclis toplantısında Demirtaş bu konuda tek bir kelime bile etmedi.

Bir önceki meclis toplantısı esnasında AK Parti ve MHP’li Meclis Üyelerinin eleştiri yağmuruna tuttuğu İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Gazi İmar İnşaat Şirketi’nin batık bir şirket haline geldiği konusundaki eleştiri ve sorulara karşılık olarak; " Ben de bu konuların takibindeyim. Yılbaşından sonra sizi bilgilendireceğim. Yapılmayan işler var, eksik işler var, kayda girmeyen şeyler var. Ayrıntılara daha bakmadım, bakacağım. Bunları ayrı konuşalım. Bunun altında çok şey var. Hesap vereceğim. Bütün bilgileri toplayıp sizlerle paylaşacağım" diye konuşmuştu.

Gazi İmar İnşaat Şirketi’nin batık bir şirket haline getirildiğini söyleyen MHP İlkadım Belediye Meclis Üyesi Cemalettin Kola, şirketin borç durumunu açıklayarak acil denetleme talebinde bulunmuştu.

Cemalettin Kola, “Belediye şirketi 1 Ocak 2021 ile 30 Ekim 2021 tarihleri arasındaki on aylık süreçte 43 Milyon 885 Bin TL gelir elde etmiş. Buna karşılık da 62 Milyon 604 Bin TL gideri olmuş. Sadece on aylık süreçte 18 Milyon TL’yi aşkın bir zarar söz konusudur. Bunun yanı sıra şirketin borçlarına baktığımızda karşımıza 46 Milyon 654 Bin TL’lik bir borç çıkıyor. Tabi bu şirketin alacakları da var. O alacakları düştüğümüzde ortaya çıkan toplam borç 26 Milyon 564 Bin TL’dir. Şirketin varlıklarına baktığımızda, net defter değerleri 7 Milyon 998 Bin TL’dir. Bunu da borçtan düştüğümüzde ortaya 18 Milyon TL borçla batık bir şirket çıkıyor. 14 Milyon TL sermayesi var bu şirketin, o da uçmuş gitmiş. Şirketin bugün varlıklarını satıp, borçlarını ödeyip, alacaklarını tahsil ettiğimiz zaman, İlkadım İlçesinde yaşayan vatandaşlarımızın sırtına eklenecek yük 32 Milyon 566 Bin TL’dir. Buradaki en büyük sorumluluk şirket müdürünündür. Keşke kendisi şirket müdürlüğünden istifa etseydi de gelip meclis üyesi olsaydı. Biz bu şirketin acil şekilde denetlenmesini istiyoruz. Bağımsız bir denetim firması gelip, bu şirketi denetlemeli. Şeffaf olunmalı. Hesap verilemiyor olunması kabul edilemez. Bir problem olduğu ortadadır. Herhangi bir alacaklı mahkemeye gitse, bu şirketin iflası istenir ve tasfiyesine karar verilir” diyerek açıklama yapmıştı.

SAMSUN SON HABER

Necattin Demirtaş sözünü unuttu mu?Liyakat yerine, sadakat olunca böyle oluyor

İLGİLİ HABERLER

Samsun'da arkadaşını aracının içinde öldürdü

Samsun'da arkadaşını aracının içinde öldürdü

Samsun'da bazı mahallelerde saatlerdir elektrikler yok

Samsun'da bazı mahallelerde saatlerdir elektrikler yok

Samsun hava durumu - 23 Ocak Pazar

Samsun hava durumu - 23 Ocak Pazar

Samsun'da kar yağışı kaç gün sürecek?

Samsun'da kar yağışı kaç gün sürecek?

Samsun OMÜ'de kişiye özel ilan iddiası

Samsun OMÜ'de kişiye özel ilan iddiası