6 Aralık bugün altın fiyatları ne kadar oldu?

6 Aralık bugün altın fiyatları ne kadar oldu

Son haftalardaki rekor yükselişiyle birlikte altın fiyatları bugün son dakika olarak yakından takip ediliyor. Altın fiyatları hafta içerisinde yakaladığı seviyelerin etkisinde yer almayı sürdürüyor. Peki, bugün çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL? İşte 6 Aralık 2021 altın fiyatları?

Haftanın ilk gününde altın fiyatları ekonomiyi yakından takip edenler ve altına yatırım yapanlar tarafından anlık sorgulanıyor. Ons altının yükselişi iç piyasadaki altın türlerinin yönünü de yukarı çevirdi. Altının onsunun bin 784 dolar seviyelerinde dengelenmeye çalıştığı günlerde döviz kuru kaynaklık değişimler iç piyasadaki fiyatlara etki ediyor. Böylece uzun zamandır düşüş grafiğinde yer alan altın yatırımcısına son haftalarda kazandırdı. İşte Bigpara’dan alınan son verilere göre altında anlık rakamlar..

GRAM ALTIN BUGÜN NE KADAR?

Güncel verilere göre ons altın bugün bin 784 dolar. İç piyasadaki altın fiyatları da bu oranlarda dengelendi. Geçtiğimiz hafta 700 lirayı aşarak önemli bir kritik eşiği geçen gram altın an itibarıyla 785 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın bugün 1000 liranın üzerindeki konumunu korurken 1.244 liradan alınıyor. 6 Aralık’ta çeyrek altının satış fiyatı ise 1.276 TL.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın bugün 2.492 liradan alınıyor, 2.563 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI KAÇ TL?

Son dönemdeki artışlarla birlikte hem 4 bin lira barajını aşan hem de bu seviyelerdeki eşikleri geçen Cumhuriyet altını bugün 4 bin 979 liradan alınırken 5 bin 085 liradan da satışa sunuluyor.