Dolar Kuru Son Durum: 1 Dolar Ne Kadar?

Dolar Kuru Son Durum: 1 Dolar Ne Kadar

3 Aralık Cuma piyasaların açıldığı haftanın son gününde, yatırımcılar ve vatandaşlar piyasaları takip etmeyi sürdürüyor.

Türkiye, ekonomi piyasaları dün akşam yine çok hareketliydi. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan, görevinden istifa ederken, yeni bakan Nureddin Nebati oldu. Berat Albayrak döneminden beri bakan yardımcılığı yapan Nureddin Nebati, geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarla faiz indirimini savunmuştu. Peki, bakan değişikliği sonrası dolar kuru ne oldu? 1 dolar ne kadar, kaç TL oldu?

Vatandaşların gözü kulağı dolar kurunda. Merkez Bankası, dolara müdahale edildiğini açıklamış ve yüklü satışlar sonrası 13 liranın altına gerileyen dolar, Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmalar sonrasında yeniden yükselmiş ve dünü de 13. 30 TL olarak kapatmıştı. Yeni yaşanan Hazine ve Maliye Bakanı değişikliği sonrasında ise dolar yeni güne yine yükseliş evresinde başladı. İşte 3 Aralık saat 08.20 itibariyle dolar, euro ve sterlin fiyatlarında son durum…

Dolar yeni güne 13.72 liradan başladı. Bugün gözler TÜİK tarafından açıklanacak kasım ayı enflasyon verilerinde olacak. Piyasa beklentisi yıllık enflasyonun yüzde 20.5 gelmesi yönünde.