SAMSUN SON DAKİKA

Pitbull dehşeti
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da başarı hikayesi! Devletten aldığı 28 bin TL destek ile kurdu ve...

Samsun'da başarı hikayesi! Devletten aldığı 28 bin TL destek ile kurdu ve...

+
-
Samsunda başarı hikayesi! Devletten aldığı 28 bin TL destek ile kurdu ve...
Samsun'da başarı hikayesi! Devletten aldığı 28 bin TL destek ile kurdu ve...

Samsun'da 4 yıl önce denetimli serbestlikten yararlanırken el sanatları kursuna katılan ve girişimcilik belgesi alan eski hükümlü, devletten aldığı 26 bin 300 lirayla kurduğu atölyesini büyüterek 11 ülkeye ihraç eder duruma getirdi.

Samsun'da 4 yıl önce denetimli serbestlikten yararlanırken el sanatları kursuna katılan ve girişimcilik belgesi alan 38 yaşındaki eski hükümlü Selim Eğmen, örnek olacak bir başarı hikayesine imza attı.

 

 

Denetimli serbestlikte katıldığı kurs ile hayatını değiştiren Eğmen hediyelik ve süs eşyaları üreterek işlerini büyüttü. Devletin verdiği 26 bin 300 TL destekle küçük bir atölyede başlayan Eğmen şimdi büyük bir şirketi yönetiyor.

 

 

Selim Eğmen bin 200 çeşit ürünüyle 11 ülkeye ihraç gerçekleştiriyor. Hediyelik eşya sektörünün yanı sıra hayvancılık ve konteyner imalatı alanlarında da yatırımlarla işlerini büyütüyor.

 

 

Bugünlere ulaşırken geçtiği aşamaları anlatan Selim Eğmen, “Samsun Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde infazımı tamamlarken el sanatları kurusuna katılarak eski hükümlü projesinden yaralanabileceğim söylendi. Kursa katıldım ve oradaki hocalarımız kaliteli bir çalışmayla bizi iyi bir aşamaya getirdi. Bize eski hükümlü projesiyle 26 bin 300 TL hibe destek sağlandı. O hibeyle birlikte 3 yıl önce küçük bir atölye kurmuştuk. Onun sonucunda bugün o atölye 5 katlı showrooma dönüştü. Yapmış olduğumuz ürünlerin tamamı yurt içi ve yurt dışında mobilyacılar, avizeciler ve perdeciler tarafından alınıp satılıyor. Tamamen el sanatları. Tamamen hükümlülerle birlikte çalışmış olduğumuz ürünler” dedi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
SIRADAKİ HABER