SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da araç sel sularına kapıldı
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da balıkçılar sezonu nasıl kapattı?

Samsun'da balıkçılar sezonu nasıl kapattı?

+
-
Samsunda balıkçılar sezonu nasıl kapattı?
Samsun'da balıkçılar sezonu nasıl kapattı?

Samsun Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı Atıf Malkoç önemli açıklamalarda bulundu.

Samsun  Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifler Birliği Başkanı Atıf Malkoç , balıkçıların sezonu güzel kapattğını belirterek'' Balık bu sene boldu, hamsinin boyu küçük olduğu için av yasağı geldi ama hamsi de boldu sadece boyu kurtarmadı'' dedi.

''HAMSİ BOLDU, BOYU KURTARMADI' 

Atıf Malkoç açıklamasında;'' Bu sene denizde sezon iyi geçti. Yağışlar geç geldiği için hamsinin boyu küçüktü ve yasak sınırında kaldı o yüzden avlanmadı. Balıkçının bu sezon sıkıntısı olmadı balık boldu. Deniz suyu sıcak olduğundan dolayı balık boylarında bu sene biraz sıkıntı oldu sadece oda 10 - 15 senede bir olur. Daha sonrasında yağmurların gelmesiyle balık bollaştı. Aslında hamsi önceki yıllara nazaran denizde daha boldu ama dediğim gibi boyu kurtarmadığı için avlanma yasağı geldi'' dedi.

SAMSUN SON HABER 

 

samsun hamsi  
YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Sefer17 gün önce
Orta su trolü yapıyoruz diye yem yakalıyoruz diye Denizi kazıdınız parmak kadar mezgit barbun yakalıyor balık yumurta alanlarını sürüp geçiyursunuz ,balığı bitiren sizlersiniz .Balık yok diye alamayın yasak ve kaçak avcılığı durdurun büyük paralar kazanıp servet sahibi oldunuz gözünüz doymadı beeeee .Yeter sahil güvenlik,tarım il md nü göreve çağırıyorum kaçak ve usulsüz avcılığı durdurun.Yeteeeeerrrrrrrr...
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER