SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da korkunç kaza kameraya yansıdı
< >
HaberlerGÜNDEM1 Haziran'da normalleşme nasıl olacak?

1 Haziran'da normalleşme nasıl olacak?

+
-
1 Haziranda normalleşme nasıl olacak?
1 Haziran'da normalleşme nasıl olacak?

1 Haziran sonrası başlayacak normalleşmeye az bir süre kala normalleşmenin nasıl olacağına dair çalışmalar ortaya çıkmaya başladı. Gelen bilgilere göre sahillerde, parklarda, bahçelerde kişiler arası iki metre şartıyla vatandaşlar maskesiz oturulabilecek veya dolaşabilecek.

Koronavirüs le mücadele kapsamında 17 Mayıs'ta başlayan kademeli normalleşme 1 Haziran'da sonra eriyor.

Türkiye, 1 Haziran itibarıyla normalleşme başlayacak. Gözler, önümüzdeki hafta yapılması planlanan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın açıklayacağı kararlara çevrildi.


"HAZİRAN AYINDA NORMALLŞEMEYİ HEDEFLİYORUZ" 

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı açıklamada "Haziran ayında yoğun bir aşılama kampanyası yürüterek, ülkemiz genelinde normalleşmeyi temin etmeyi hedefliyoruz." diye konuşmuştu.

NORMALLEŞME NASIL OLACAK? 
1 Haziran'a az bir süre kala normalleşmeye ilişkin çalışmalar da ortaya çıkmaya başladı. Vakalarda düşüş sürdüğü takdirde; kafe ve restoranlar kişi sınırlamasıyla açılacak. İlk etapta açık alanlarda düğünlere daha sonra da kapalı düğün salonlarına izin verilecek. Sahillerde, parklarda, bahçelerde kişiler arası iki metre şartıyla vatandaşlar maskesiz oturulabilecek veya dolaşabilecek.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER