SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da korkunç kaza kameraya yansıdı
< >
HaberlerEKONOMİEmeklilerin maaş zamları belli oluyor

Emeklilerin maaş zamları belli oluyor

+
-
Emeklilerin maaş zamları belli oluyor
Emeklilerin maaş zamları belli oluyor

Kamu çalışanlarının maaşlarına yapılacak zamlarla ilgili sözleşme ve zam maratonu resmen başlıyor.

Kamuda çalışan 10 milyon işçi, memur ve memur emeklisinin gözü toplu iş sözleşmesi görüşmelerine çevrildi. Yaklaşık 720 bin kamu işçisi için pazarlık başlarken, ağustosta da 3,5 milyon memur, 5,5 milyon memur emeklisi için ücret ve maaşlarda yapılacak artış için masaya oturulacak. Türk-İş ile Hak-İş ilk defa ortak hareket ederek işçilerin mali ve sosyal haklarına ilişkin protokolü Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na sunacak.

TEMMUZA KADAR SÜRECEK VE YENİ MAAŞ ZAMLARI BELİRLENECEK 

Hükümet adına görüşmeleri Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin yürütecek. İlk görüşmeler kamu işçilerinin 2021-2022 zammı için Türk-İş ve Hak-İş ile gerçekleştirilecek. Konfederasyonların mali ve sosyal hakları içeren taleplerini Bakanlığa sunmasıyla pazarlık süreci başlıyor. Kurulan komisyonlar ile üye sendikalarının görüşleri toplanarak mali ve sosyal hakları içeren ortak taleplerini hazırladı.

AĞUSTOS'TA DA ZAMLI MEMUR MAAŞLARI İÇİN TOPLU GÖRÜŞME 

Ağustos ayında da memurlarla toplu görüşme masası kurulacak. Toplam 3,5 milyon memur ile 5,5 milyon memur emeklisinin maaşlarına yapılacak zam oranı belirlenecek.


"MAAŞLARDA ZAM ORANLARI NE OLACAK?" SORUSU CEVABINI BULACAK 

Tüm bu görüşme ve maratonun neticesinde yaklaşık 10 milyon içşi, memur ve memur emeklisinin alacağı zam oranları ve zamlı maaşları ortaya çıkmış olacak.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER