SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da 18 Haziran Cuma öğlen namazı saat kaçta?
< >
HaberlerGÜNDEM19 Mayıs'ta yasak mı? Yarın yasak olacak mı?

19 Mayıs'ta yasak mı? Yarın yasak olacak mı?

+
-
19 Mayısta yasak mı? Yarın yasak olacak mı?
19 Mayıs'ta yasak mı? Yarın yasak olacak mı?

Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tarihi yaklaşırken 19 Mayıs'ta yasak var mı sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Tam kapanma süreci 17 Mayıs itibarı ile sona erdi ve kademeli normalleşmeye geçildi. Bu noktada, 19 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı var mı konusu, milyonların gündeminde yer alıyor.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  bu yıl çarşamba gününe denk geliyor. Bu doğrultuda, 19 Mayıs'ta yasak var mı sorusunun yanıtı da merak konusu oldu. Bilindiği gibi, tam kapanma süreci 17 Mayıs sabahı itibarı ile sona erdi ve kademeli normalleşmeye geçildi. Hâl böyle olunca, 18-19 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı olacak mı konusu, milyonlarca vatandaş tarafından araştırılmaya başlandı.

18-19 MAYIS YASAK VAR MI, TATİL Mİ? 
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ülkemizde resmi tatil günleri arasında yer alıyor. Daha önceki resmi tatillerde sokağa çıkma yasağı kısıtlaması uygulanmıştı. 19 Mayıs'ta yasak var mı dün gerçekleşen Kabine Toplantısı ile yanıt buldu.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 19 MAYIS ÇARŞAMBA GÜNÜNE UZATILDI MI? 

Sokağa çıkma yasağı  ve tam kapanmanın uzatılmasına ilişkin karar, Pazartesi günü düzenlenen Kabine Toplantısı sonucu belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Kabine Toplantısı kararlarından tam kapanma uzatıldı mı sorusunun yanıtına da ulaştı. Tam kapanma 17 Mayıs tarihinde son bulacak ve 1 Haziran'a kadar kademeli normalleşme kararları yürürlükte olacak.

19 MAYIS'TA YASAK VAR MI? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan , Kabine Toplantısı'nda 19 Mayıs'ta yasak konusuna değinmedi. İçişleri Bakanlığından da 19 Mayıs'ta yasak olduğuna dair bir genelge yayınlanmadı.

19 MAYIS RESMİ TATİL Mİ? 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı milli bayram olarak her yıl ülkemizde coşkuyla kutlanıyor. Bu tarih resmi tatiller arasında yer alıyor. Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı bu özel gün, gençlik bayramı olarak yurdun dört bir yanında kutlanıyor.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER