SAMSUN SON DAKİKA

Bayram namazı camilerde kılınacak mı?
< >
HaberlerGÜNDEMTam kapanma uzatılacak mı?

Tam kapanma uzatılacak mı?

+
-
Tam kapanma uzatılacak mı?
Tam kapanma uzatılacak mı?

Türkiye genelinde uygulanan 'Tam Kapanma' devam ediyor. Tam kapanmanın ilk günleri geride kalırken yasaklar, kısıtlamalar ve genel kurallar vatandaşın gündeminde olmaya devam ediyor.

Türkiye salgınla mücadelede yeni bir dönemi yaşıyor. Kabine toplantısında alınan karar doğrultusunda ülke genelinde tam kapanma uygulanıyor.

Tam kapanmanın genel kuralları, yasaklar ve kısıtlamalar ile muafiyet husuları İçişleri Bakanlığı'nın Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi'nde düzenlenmişti. Tam kapanmada açık olan iş yerleri, muaf tutlacaklar, çalışma saatlari ve rutin işlerin yapılması ile ilgili tüm detaylar için genelge yol gösterici oluyor. Sıklıkla genelgenin detayları ve alınan kararlar gözden geçirilirken pek çok kişinin kafasında da 'Tam kapanma uzatılır mı?" sorusu var. Milyonların gözü kulağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Kabine toplantısına çevrildi. Peki, Tam kapanma uzatılacak mı?

TAM KAPANMA NE ZAMAN BİTECEK? 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından alınan "Tam Kapanma" kararı sonrasında İçişleri Bakanlığı, 'Tam Kapanma Tedbirleri' konulu genelgeyi 81 il valiliğine gönderdi. Buna göre, ülke genelinde 29 Mayıs saat 19.00 itibarıyla başlayan tam kapanma dönemi 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'te sona erecek. Tam kapanma Ramazan Bayramı'nı da kapsayacak şekilde kararlaştırılmıştı.

TAM KAPANMA UZATILDI MI? 

Tam kapanma 17 Mayıs Pazartesi 05.00'te tamamlanacak. Ancak ilerleyen günlerde sürecin uzayıp uzamayacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Kabine toplantısıyla belli olacak. Türkiye genelinde vaka sayılarındaki son durum değerlendirilecek. Öte yandan tam kapanmanın uzatılmasını teklif eden bazı kesimler var ancak tam kapanmanın uzatıldığına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN? 

Kabine toplantısı 26 Nisan tarihinde gerçekleştirilmişti. Kabine toplantısının yapılacağı yeni tarih henüz belli değil. Ancak Kabine toplantısı genel olarak 2 haftada bir yapılıyor. Ramazan Bayramı öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabineyi toplaması bekleniyor.

SAĞLIK BAKANI AŞILAMA ÇALIŞMALARINDA YENİ TAKVİMİ DUYURDU! 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Edirne'de açıklamada bulundu.

"Sinovac aşısı sevk edilmeye devam edecek" ifadelerini kullanan Koca, "Aşı programını hızlandıracağız" şeklinde konuştu.

Sinovac aşısının tedarikinde olumlu gelişmeler var diyen Bakan Koca, "Haziran itibarıyla 40 yaş üstünü, 3-4 ay içinde de 18 yaş üstünü aşılayacağız" ifadelerini kullandı.

50 milyon doz Rus aşısının 6 ay içerisinde geleceğini kaydeden Sağlık Bakanı Koca, ilk sevkiyatın bu ay içerisinde gerçekleşeceğini belirtti.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER