SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da şehitlerine koştular
< >
HaberlerSAMSUN HABERAA Samsun muhabiri patlamada yaralandı

AA Samsun muhabiri patlamada yaralandı

+
-
AA Samsun muhabiri patlamada yaralandı
AA Samsun muhabiri patlamada yaralandı

Anadolu Ajansı (AA) Samsun Muhabiri Recep Bilek görev yaptığı Pakistan'da meydana gelen patlamada hafif şekilde yaralandı.

Pakistan’ın Belucistan eyaletine bağlı Quetta’da bulunan Serena Otel’de dün akşam saatlerinde patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre, 3 kişi hayatını kaybetmiş, 11 kişi de yaralanmıştı. Patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 4’e yükseldiği bildirildi. Yerel basında yer alan haberlerde, patlamanın nedeninin bomba yüklü araç olduğu ve saldırıyı Taliban’ın düzenlediği öne sürüldü. Patlama sırasında ayrıca, Çin Büyükelçisinin otelde olduğu iddia edildi.

 

Pakistan İçişleri Bakanı Şeyh Raşid Ahmed ise yaptığı açıklamada, Çin Büyükelçisinin otelde kaldığını, ancak bomba patladığında orada olmadığını ifade etti.

 

Polis memuru Nasir Malik patlama sonrası yaptığı açıklamada, patlamanın otelin park alanında meydana geldiğini ifade etmiş, patlamanın neden meydana geldiğini henüz bilmediklerini aktarmıştı. Malik, "Görevlilerimiz bunun bir bomba olup olmadığını veya ne tür bir cihaz olabileceğini belirlemek için çalışıyorlar" demişti.

 

AA SAMSUN MUHABİRİ YARALANDI 

Görev için Pakistan'da bulunan Anadolu Ajansı (AA) Samsun Muhabiri Recep Bilek'in patlamada hafif şekilde yaralandığı öğrenildi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER