SAMSUN SON DAKİKA

BAYRAMDA ÖZGÜRCE YEMEK
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da 523 esnaf kepenk kapattı

Samsun'da 523 esnaf kepenk kapattı

+
-
Samsunda 523 esnaf kepenk kapattı
Samsun'da 523 esnaf kepenk kapattı

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, yılın ilk 3 ayında Samsun'da kapanan esnaf sayısını açıkladı ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu'ya seslendi.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel yaptığı açıklama, "Geçtiğimiz günlerde Ocak ve Şubat ayı Samsun'da kepenk kapatan esnaf sayısını 341 olarak açıklamıştık. Ak Parti İl Başkanı Sayın; Ersan Aksu bizi yalancılıkla suçlamış, şehrimizde kepenk kapatan esnaf sayısını çok matah bir iş yapmışlar gibi 62 olarak açıklamıştır." dedi.

 

 

AK Parti İl Başkanı Aksu'nun kendilerini yalan üretmekle suçladığını söyleyen CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, "Sayın AKSU açıklamasının devamında CHP İl Başkanı yani bizi yanlış rakamlarla siyaset yapmakla halkı yanlış yönlendirmekle tenkit etmiş, bizleri yalan üretmekle suçlamıştır. Sayın Aksu’nun da dediği gibi keşke Samsun'da hiçbir esnaf kepenk kapatmasa. Keşke Samsun'da hiçbir çocuk yatağa aç girmese, lakin keşke lafını kullanacak en son kişi iktidar partisinin Samsun İl Başkanıdır. Özellikle pandemi sürecinde Akp Samsun da sadece hayal pazarladı. Kahveci, Lokantacı, Servis esnafı, Dolmuşçu, Tekstilci, Cep telefoncu ve bir sürü esnaf kan ağlıyorken dertlere çare olamayan AK Parti İl Başkanı muhalefeti tenkit ediyor yalancılıkla suçluyor." diye konuştu.

 

Başkan Türkel açıklamasını şu şekilde sürdürdü; 


"Ana muhalefet partisinin İl Başkanı rakam uydurmaz. Belgelerle açıklıyorum, hodri meydan. Türkiye Esnaf Ve Sanatkarlar Konfederasyonu Sicil Gazetesi Resmi verilerine göre;

Ocak - Şubat Ayı Sicil ve Meslek Terki Toplamı : 341

Ocak - Şubat - Mart Ayı Sicil ve Meslek Terki Toplamı :523

Sadece Mart Ayında kepenk kapatan esnaf sayısı Samsun'da 182'dir.

Biz görevimizin gereğini yapıyor halkımızla ve esnafımız ile sürekli kucaklaşıyor vatandaşın dertlerini dinliyor iktidar partisini uyarıyoruz. Resmi rakamlar dışında sokağın durumu daha da perişan, üzülerek söylüyoruz ki ramazan sonu durum daha da vahim olacak tedbir alınmaz ise kapanmalar misli ile artacaktır.

Sayın AK Parti İl Başkanı sizde görevinizi yapın esnafın derdine artık çare olun"

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER