SAMSUN SON DAKİKA

Samsunspor PFDK'ya sevk edildi
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da ruhsatsız benzinliğe acil koduyla ruhsatsız duvar yapıldı

Samsun'da ruhsatsız benzinliğe acil koduyla ruhsatsız duvar yapıldı

+
-
Samsunda ruhsatsız benzinliğe acil koduyla ruhsatsız duvar yapıldı
Samsun'da ruhsatsız benzinliğe acil koduyla ruhsatsız duvar yapıldı

Samsun'un Atakum İlçesi'nde Atatürk Bulvarı ve Alaçam Caddesi'nin kesiştiği noktada Gökdelen Kule önünde ruhsatsız biçimde yapılan benzinliğe yine ruhsatsız olarak acil koduyla duvar yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 11893 ada 3 parselde yani Atakum İlçesi'nde Atatürk Bulvarı ve Alaçam Caddesi'nin kesiştiği noktada ruhsatsız biçimde bir benzinlik inşaatı başlatıldı.

 

 

İmar Kanunu’na aykırılık taşıması nedeniyle ruhsatı alınamayan benzinlik inşaatı devam ederken ikinci bir gelişme yaşandı. Yine İmar Kanunu'na göre yola bakan parsellerde kot farkı değişikliği yapılamaması gerekirken doğal afet gerekçe gösterilerek pazarlık usulü istinat duvarları yapıldığı ortaya çıktı.

 

 

Üstelik yapılan bu duvarlar da ruhsatsız. Benzinliğin SAMULAŞ A.Ş'ye devredildiği de iddialar arasında.

 

 

Türkiye Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi İshak Memişoğlu, yaptıkları araştırmalar sonucunda ruhsatsız olduğu anlaşılan benzinlik inşaatı için;" Burada yapılan uygulama tamamen usulsüz ve kanunsuzdur. Burada ruhsatsız devam ettirdikleri inşaat için yarın Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde imar değişikliği yapılmak istenebilir. Ama biz yapılan işlemin hukuka uyarlı olmadığından dolayı konuyu Samsun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne taşıyacağız" dedi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER