SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da park kavgası büyüdü! Bıçaklandılar
< >
HaberlerSAMSUN HABERErhan Usta: Allah size vicdan versin

Erhan Usta: Allah size vicdan versin

+
-
Erhan Usta: Allah size vicdan versin
Erhan Usta: Allah size vicdan versin

Merkez Bankası politika faizi kararının ardından Samsun Milletvekili, İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta'dan ilk yorum geldi.

Samsun haber  - Merkez Bankası politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 200 baz puan artırarak yüzde 17'den yüzde 19 seviyesine yükseltti.

Kararın açıklamasının ardından, Samsun Milletvekili, İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta’dan  ilk yorum geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulunan Usta’nın paylaşımları şöyle:

İŞ YİNE MERKEZ BANKASINA DÜŞTÜ 

“Enflasyondaki yukarı yönlü risklerin yanı sıra Curhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomi Reform Programına piyasaların inanmaması nedeniyle iş yine Merkez Bankasına düştü” diyen Usta, “Ve Merkez Bankası politika faizini % 19’a yükseltti. Hükümete güvenin olmadığı yerde faiz artışından sonuç alınamaz” diye ekledi.

ALLAH SİZE VİCDAN VERSİN 

Usta, “Merkez Bankası faiz artırım kararı sonrası yandaş medya: Dolar tepetaklak! Dünyanın en yüksek faizini verirken bir de bunu artıracaksın, sonra bunu görmeyeceksin, dolar tepetaklak diye manşet atacaksın. Aklınızın olmadığı kesin de, Allah size vicdan versin, ne diyeyim...” diye sitem etti.

TÜRKİYE EKONOMİSİ, FAİZ İLE KUR ARASINA SIKIŞMIŞTIR 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabinesinin yanlış politikaları sonucunda Türkiye ekonomisinin, faiz ile kur arasına sıkıştığına işaret eden Usta, “reel sektörün aşırı borçlu olduğu bir ekonomide bu sıkışmışlık yabancıların işine yarar. Binbir emekle kurulan fabrikalarımız, kelepir fiyatla, yabancıların eline geçiyor” diye vurguladı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER