SAMSUN SON DAKİKA

Samsun İmsakiyesi 2021- Samsun'da sahur ve iftar saat kaçta?
< >
HaberlerSAMSUN HABERGülsan Sanayi Sitesi araştırma önergesi reddedildi

Gülsan Sanayi Sitesi araştırma önergesi reddedildi

+
-
Gülsan Sanayi Sitesi araştırma önergesi reddedildi
Gülsan Sanayi Sitesi araştırma önergesi reddedildi

Samsun Milletvekili ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta'nın TBMM'ye verdiği Gülsan Sanayi Sitesi araştırma önergesi oy çokluğuyla reddedildi.

Samsun haber  - İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta , TBMM'de Gülsan Sanayi Sitesi nin taşınmasının, Meclis Araştırma Komisyonu kurularak araştırılmasına ilişkin İYİ Parti Grubu olarak verdikleri önerge üzerinde konuştu.

 

Gülsan Sanayi Sitesinin taşınmasının başlı başına hata olduğunu ancak esnafın bir şekilde buna ikna edildiğini vurgulayan Usta, “Büyükşehir Belediyesi esnaf üzerinden kar etmeye çalışıyor" dedi.

 

Taşınmak istenen yerde dükkân fiyatları maliyetinin iki katı diye konuşan Usta, ufak dükkân sahiplerinin buraya taşınabilmesinin mümkün olmadığını vurguladı.

 

“100m2 kare dükkân için yaklaşık 400.000 TL para isteniyor bu haksızlıktır” diyen Usta, “fiyatlar mevcut dükkân sahipleri için %50 indirim yapılarak, maliyet seviyesine çekilmelidir. Dükkân sahiplerinden yeterli talep olmaması durumunda mevcut fiyatlardan dışarıya satış yapılmalıdır” dedi.

 

Diğer siyasi parti gruplarından önergesine destek isteyen Usta, Mecliste bir araştırma komisyonu kurularak Gülsan esnafın mağduriyetinin önüne geçilmesini talep etti. Önerge oy çokluğuyla reddedildi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER