SAMSUN SON DAKİKA

Samsun İmsakiyesi 2021- Samsun'da sahur ve iftar saat kaçta?
< >
HaberlerSAMSUN HABERAtakum'da beklenen etkinlik!

Atakum'da beklenen etkinlik!

+
-
Atakumda beklenen etkinlik!
Atakum'da beklenen etkinlik!

Samsun Atakum Belediyesi ile Geçmişten Geleceğe Ata Tohumu Grubu işbirliğinde yarın 'Tohum Takas Etkinliği' yapılacak

Atakum Belediyesi , yerel tohumların geleceğe taşınarak dünyada gıda güvenliğinin sağlanabilmesi için önemli bir adım atmıştı. Karadeniz’in ilk tohum bankası olan AtaTohum  Merkezi Samsun’da kurulmuştu. 

Ender İren ve Ayşe Yılmaz'ın yöneticiliğinde kurulan 'Geçmişten Geleceğe Ata Tohumu Grubu' ikinci tohum takas etkinliğini, yarın Atakum Belediyesi'nin işbirliğinde gerçekleştirecek. Programa Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci  de katılacak.

ETKİNLİĞE HERKES DAVETLİ 

AtaTohum, envanterine eklediği tohum çeşitlerini bağışçıların isimleri ile muhafaza edecek. Üretim yoluyla sayılarını çoğaltarak çiftçilere ulaştıracak. 'Tohum Takas Şenliği ' Atakum Belediyesi'nin bünyesinde yer alan AtaTohum Merkezi'nde yarın saat 14.00'te gerçekleştirilecek.

Ender İren ve Ayşe Yılmaz, korona virüs tedbirleri gözetilerek gerçekleştirilecek etkinliğe herkesi davet etti.

YORUMLAR2 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
S.k48 gün önce
bu çok kıymetli bir değer ancak gelecek tohumların saflığından emin değilim çünkü çiftçilerimiz tarlasını toprağını satarak parasını yemiş bir insan topluluğundan oluşuyor. tohumları saklayabilecek sorumluluklarının olduğunu düşünmüyorum.
Ayşe Yılmaz48 gün önce
Ata tohum’un gelecek nesillere aktarılması için yaşatılması, çoğaltılmasında ve bu etkinliğe katkı sağlayan herkesi kutluyor Teşekkür ediyorum.
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER