SAMSUN SON DAKİKA

Samsunspor'dan flaş açıklama
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da hafta sonu kısıtlaması kalktı mı?

Samsun'da hafta sonu kısıtlaması kalktı mı?

+
-
Samsunda hafta sonu kısıtlaması kalktı mı?
Samsun'da hafta sonu kısıtlaması kalktı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası alınan kararları tek tek duyurdu. Sokak kısıtlamasına ilişkin yeni bilgileri paylaştı. Böylece Samsunluların merakla beklediği 'sokak kısıtlamalar kalkacak mı?' sorusu da cevap bulmuş oldu.

Koronavirüsle mücadelede yerinde karar dönemi başladı. Buna göre iller risk durumuna göre; yol haritasını belirleyecek. Bu gelişmeler doğrultusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan son Kabine Toplantısında kritik açıklamalarda bulundu ve 'sokak kısıtlamaları kalkacak mı?' sorusu cevap buldu.

 

Samsun'da kısıtlamalar kalktı mı? Cumhurbaşkanı açıkladı!

 

CUMARTESİ SERBEST PAZAR YASAK 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'un çok yüksek riskli iller arasında yer aldığını açıkladı. Buna göre hafta sonu kısıtlaması Samsun'da bir müddet daha pazar günü devam edecek.

 

İŞTE ALINAN KARARLAR!  

 

-  Ülkemizin tamamında süren akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması sürecek.

 

-  Okullar Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır.

 

-  Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde de eğitim öğretime başlanacaktır.

 

-  Yüksek ve çok riskli illerimizde ise genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır.

 

-  Restoran, kafeterya, lokanta, tatlıcı, pastacı, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 07.00 ile akşam 19.00 arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürebileceklerdir.

 

-  Halı saha, yüzme havuzu ve benzeri tesisler düşük ve orta riskli illerimizde sabah 09.00 ile akşam 19.00 arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

 

-  Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale döndürülecek, ihtiyaç halinde valilikler farklı düzenleme yapabilecek.

 

-  Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarımızla ilgili düzenleme, düşük ve orta riskli illerimizde kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek riskli sınıftaki illerde ise sokağa çıkma süresi artırılacaktır.

 

-  Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler düşük ve orta riskli illerimizde 100 kişiyi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve bir saati aşmamak kaydıyla yapılabilecektir.

 

-  STK'lar, meslek odaları, kooperatifler ve benzeri kuruluşların genel kurulları düşük, orta ve yüksek riskli illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılabilecektir” diye konuştu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER