SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da karantina ihlali
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsunlulara kötü haber! Kafe ve restoranlar...

Samsunlulara kötü haber! Kafe ve restoranlar...

+
-
Samsunlulara kötü haber! Kafe ve restoranlar...
Samsunlulara kötü haber! Kafe ve restoranlar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çok yüksek riskli iller arasında olan Samsun'da kafe, restoran ve benzeri işletmelerin açılmayacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşmenin ele alındığı Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'un çok yüksek riskli iller arasında yer aldığını açıkladı.

 

Samsun'da kısıtlamalar kalktı mı? Cumhurbaşkanı açıkladı!

 

Bu kapsamda bir çok bölgede kısıtlıda olsa kafe ve restoranlar faaliyete geçecek. Çok riskli iller arasında yer alan Samsun'da ise kafe, restoran ve benzeri işletmeler bir süre daha kapalı olacak.

İŞTE ALINAN KARARLAR! 

- Ülkemizin tamamında süren akşam 21.00 ile sabah 05.00 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması sürecek.

 

- Okullar Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır.

 

- Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde de eğitim öğretime başlanacaktır.

 

- Yüksek ve çok riskli illerimizde ise genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır.

 

- Restoran, kafeterya, lokanta, tatlıcı, pastacı, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 07.00 ile akşam 19.00 arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürebileceklerdir.

 

- Halı saha, yüzme havuzu ve benzeri tesisler düşük ve orta riskli illerimizde sabah 09.00 ile akşam 19.00 arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

 

- Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale döndürülecek, ihtiyaç halinde valilikler farklı düzenleme yapabilecek.

 

- Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarımızla ilgili düzenleme, düşük ve orta riskli illerimizde kaldırılırken, yüksek ve çok yüksek riskli sınıftaki illerde ise sokağa çıkma süresi artırılacaktır.

 

- Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler düşük ve orta riskli illerimizde 100 kişiyi, yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve bir saati aşmamak kaydıyla yapılabilecektir.

 

- STK'lar, meslek odaları, kooperatifler ve benzeri kuruluşların genel kurulları düşük, orta ve yüksek riskli illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılabilecektir” diye konuştu.

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Orhan44 gün önce
Çok saçma bi karar sen koca koca insanları risk var diye eve tık kendini aylardır eve hapsediğin çoçukları bşnlercesini bir araya topla riskli diye işketmeleri kapat ama çoçukları okula gönder her yerden her şeye bulaisınlar bunlar yanlış karar
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER