SAMSUN SON DAKİKA

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da kardan gelinlik ilgi odağı oldu

Samsun'da kardan gelinlik ilgi odağı oldu

Samsun'un Bafra ilçesinde esnafların yaptığı kardan gelinlik ilgi odağı oldu. Kardan gelinlikle resim çektiren genç kızlar, 'Bir gün bize de gelinlik giymek nasip olur' dedi.

+
-
Samsun'da kardan gelinlik ilgi odağı oldu
Samsun'da kardan gelinlik ilgi odağı oldu

Samsun 'un Bafra  ilçesinde Emirefendi Mahallesi Atatürk Bulvarı'nda bulunan esnaflar yağan kar nedeniyle farkındalık oluşturmak için kardan gelinlik yaptı. Yaptıkları kardan gelinlik  yoldan geçen vatandaşların ve genç kızların ilgi odağı oldu. Kardan gelinlikle resim çekinerek cep telefonu ile görüntü aldı.


Esnaf Oğuzhan Öztürk, 'Tüm dünyada gelenek haline gelen kardan adamı biz farklılaştırmak istedik. Kardan gelin yapmaya karar verdik. Aslında kardan adam yapmaya çalışırken son anda kardan gelin oldu. Bunu 4 kişi yapmaya çalıştık. Kestanelerden, çileklerden, turplardan, salatalık kabuklarından esnaf arkadaşlarında yardımıyla şeritlerle çileklerle, taçlarla güzelleştirmeye çalıştık. Böyle bir şey çıktı ortaya. Tüm Bafra'nın ilgisini çekti. Yurt dışına kadar gitmiş. Hikayemiz böyle oldu. Senaya inşallah bir damat bir gelin yapacağız' dedi.
Kardan gelinlikle resim çektiren genç kızlar kardan gelinliği çok beğendiklerini söyleyerek, 'Hayatımızda gördüğümüz en güzel gelinlik. İnşallah bir gün biz de giyeriz' dedi.
Genç kızlar bir an önce okullarının açılmasını da istedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER