SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da kaza! Yaya bahçeye uçtu
< >
HaberlerEKONOMİGram Altın ne kadar oldu? 19 Ocak altın fiyatları

Gram Altın ne kadar oldu? 19 Ocak altın fiyatları

+
-
Gram Altın ne kadar oldu? 19 Ocak altın fiyatları
Gram Altın ne kadar oldu? 19 Ocak altın fiyatları

Altın fiyatları 19 Ocak Salı Günü anlık, canlı gram altın ve çeyrek altın ne kadar? İşte altın yorumları... Gram Altın ne kadar oldu? 19 Ocak altın fiyatları...

Altın fiyatları, 19 Ocak itibari ile yoğun ilgi görüyor. Uzun süreli yükselişinin ardından düşüşe geçen altın fiyatlarındaki değişikliklere göre yatırımcılar alım ve satım işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Özel fon yöneticisi Rıdvan Baştürk, 'Ons altında kısa vadelerde yükselişler olabilir, ancak ana resimde 1863 dolar altında kaldığı sürece baskı sürebilir.' açıklamasında bulundu. Gram altın bugün 441,16 liradan alınıyor, 441,28 liradan satılıyor.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI 


GRAM ALTIN NE KADAR? 
Gram altın bugün 441,16 liradan alınıyor, 441,28 liradan satılıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR? 
Çeyrek altın bugün 719,00 liradan alınıyor, 730,00 liradan satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR? 
Yarım altın bugün 1.437,00 liradan alınıyor, 1.458,00 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR? 
Cumhuriyet altını 2.865,00 liradan alınıyor, 2.905,00 liradan satılıyor.

GRAM ALTINDA DÜŞÜŞ EĞİLİMİ SÜRÜYOR! 449 TL KRİTİK 
Rıdvan Baştürk – Özel Fon Yöneticisi

Gram altında son günlerde nispeten yatay hareketler söz konusu. Bunun sebebi ise, dolar kuru yukarı ivmelenmesine rağmen, ons altında baskının ön planda olması.

ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükseliş ve dolar endeksindeki güçlenme ons altını baskı altında tutuyor. Bu yapının devam edeceğini düşünüyorum. Ons altında kısa vadelerde yükselişler olabilir, ancak ana resimde 1863 dolar altında kaldığı sürece baskı sürebilir.

Dolar kurunda ise, gelişmekte olan ülke piyasalarına paralel yükselişler görmekteyiz. Euro/dolar paritesinin 1.23 üzerinden 1.2070’e kadar gerilemesi ve bu kapsamda dolar endeksinin güç kazanması, doları tüm para birimlerine karşı değerli kılıyor. Dolar endeksindeki bu güçlenme devam edebilir. Perşembe günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararı gelecek. Beklenti bir değişiklik olmayacağı yönünde. Ben yine de 50-100 baz puan (bps) bir artırım ihtimalini masada tutuyorum. Dolar kuru için 7.60-7.61 TL bandını önemli olarak izliyorum. Bu bölge altında TL için ekstra bir risk gözükmüyor. Eğer bu bant yukarı kırılırsa alım iştahı görebiliriz.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER