SAMSUN SON DAKİKA

MEB'den yüz yüze eğitim açıklaması
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsunlular dikkat! Meteorolojiden yoğun kar ve fırtına uyarısı

Samsunlular dikkat! Meteorolojiden yoğun kar ve fırtına uyarısı

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Samsun'da kar ve fırtına uyarısında bulundu.

+
-
Samsunlular dikkat! Meteorolojiden yoğun kar ve fırtına uyarısı
Samsunlular dikkat! Meteorolojiden yoğun kar ve fırtına uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre; bölge genelinin çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, kıyı kesimlerde önceleri yağmur, öğleden sonra Kastamonu kıyılarında, gece saatlerinden sonra da Samsun ve Sinop'un kıyı kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Kastamonu, Sinop'un güney kesimleri, Ordu'nun doğu kesimleri ile Tokat'ın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI 

Rüzgarın; önce güneyli yönlerden, zamanla kuzey ve batılı yönlerden Samsun, Ordu, Sinop ve Kastamonu'nun kuzey kesimleri ile öğle saatlerine kadar Tokat çevrelerinde zaman zaman kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-60, yer yer 80 km/saat) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (Baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ VE YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI 

Yağışların Kastamonu'nun iç kesimleri, Sinop'un güney kesimleri, Tokat'ın kuzey kesimlerinde ve Ordu'nun iç kesimlerinde zaman zaman yoğun kar, Ordu'nun doğu kıyılarında kuvvetli yağmur ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, su baskını, buzlanma ve don olayı vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


HAVA SICAKLIĞI 

Gündüz Kastamonu ve Çorum çevrelerinde, gece ise bölge genelinde 2 ila 4 derece azalması bekleniyor.

RÜZGAR 

Rüzgarın; güneyli yönlerden, zamanla kuzey ve batılı yönlerden orta kuvvette, Samsun, Ordu, Sinop ve Kastamonu'nun kuzey kesimleri ile öğle saatlerine kadar Tokat çevrelerinde zaman zaman kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (40-60, yer yer 80 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

İL ve İLÇELERİMİZDE HAVA 

Samsun  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri (600 m.) kar yağışlı, gece saatlerinden sonra kıyı kesimleri de karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı.

19 Mayıs  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri (600 m.) kar yağışlı, gece saatlerinden sonra kıyı kesimleri de karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı.

Alaçam  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri (600 m.) kar yağışlı, gece saatlerinden sonra kıyı kesimleri de karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı.

Asarcık  Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı.

Ayvacık  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri (600 m.) kar yağışlı, gece saatlerinden sonra ilçe merkezi de karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı.

Bafra  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri (600 m.) kar yağışlı, gece saatlerinden sonra kıyı kesimleri de karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı.

Canik  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri (600 m.) kar yağışlı, gece saatlerinden sonra kıyı kesimleri de karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı.

Çarşamba  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri (600 m.) kar yağışlı, gece saatlerinden sonra kıyı kesimleri de karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı.

Havza  Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı.

Kavak  Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı.

Ladik  Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı.

Salıpazarı  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri (600 m.) kar yağışlı, gece saatlerinden sonra ilçe merkezi de karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı.

Tekkeköy  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri (600 m.) kar yağışlı, gece saatlerinden sonra kıyı kesimleri de karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı.

Terme  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri (600 m.) kar yağışlı, gece saatlerinden sonra kıyı kesimleri de karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı.

Vezirköprü  Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı.

Yakakent  Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri (600 m.) kar yağışlı, gece saatlerinden sonra kıyı kesimleri de karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı.

Ladik Kayak M.  Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı.

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Angel8ka yilmaz42 gün önce
Samsun gercek kar mi geliyor atakum da 9lacak mi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER