SAMSUN SON DAKİKA

OMÜ'de çevrimiçi bayramlaşma
< >
HaberlerEKONOMİAyçiçek yağına bir zam daha göründü!

Ayçiçek yağına bir zam daha göründü!

+
-
Ayçiçek yağına bir zam daha göründü!
Ayçiçek yağına bir zam daha göründü!

Ayçiçek yağı fiyatlarındaki artış devam ediyor. Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, hammadde maliyetinin yükseldiğini belirterek, yüzde 20'lik bir zam daha gelebileceğini söyledi.

2020 yılına ilişkin sektörel değerlendirmede bulunan Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BSYD) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, ham maddeyi ithal etmek zorunda olan yağ sanayicilerinin, son artışı henüz raf fiyatlarına yansıtamadıklarını söyledi. Dünya gazetesinde yer alan habere göre, Büyükhelvacıgil bundan dolayı, yağda yüzde 20'lik bir artışın daha olabileceğini belirtti.

HAM YAĞ FİYATI 2 KAT ARTTI 

Geçen yıl 700 dolar civarında olan ham yağ fiyatı nın 1325 dolara kadar yükseldiğini aktaran Büyükhelvacıgil, bu yıl ise çiftçilerden daha çok ayçiçeği gelmesini öngördüğünü vurguladı.

5 LİTRELİK AYÇİÇEĞİ YAĞI 85 TL'YE KADAR ÇIKTI 

Bir kaç ay önce 40-45 TL'ye satılan 5 litrelik ayçiçeği yağının fiyatı, son dönemde önlenemez bir şekilde arttı. Fiyatlar semte göre değişiklik gösterirken, ayçiçek yağının fiyatı bazı marketlerde 85 TL'ye kadar çıktı. Söz konusu artış nedeniyle vatandaşlar da bir hayli tepkili.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER