SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'a ne kadar aşı geldi?
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da vicdansızlar yaşlı kadına acımadı!

Samsun'da vicdansızlar yaşlı kadına acımadı!

Samsun'da hırsızlık sabıkası bulunan anne-kız, komşu olarak evine gittikleri 82 yaşındaki yaşlı kadının 5 bin TL'sini çaldı.

+
-
Samsun'da vicdansızlar yaşlı kadına acımadı!
Samsun'da vicdansızlar yaşlı kadına acımadı!

Olay,Samsun 'un  İlkadım  ilçesi Zeytinlik Mahallesi'nde meydana geldi. Çiğdem Göçer  ve kızı S.G. uzun süredir takip ettikleri Bülbül Kocaoğlu'nun evine girebilmek için şeytani bir plan devreye soktu. Komşu kılığında yaşlı kadının kapısını çalarak içeriye giren anne-kız, yaşlı kadına içecek ikramında bulunarak halini hatrını sordu.

Bülbül Kocaoğlu'nun güvenini kazanmak için ceplerinden çıkardıkları ve içinde bir miktar para olan zarfı yaşlı kadına uzatan hırsızlar, "Bu parayı senin evinde bulunan paraların yanına koy. Bu şekilde paraların bereketi artar" dedi.

Şeytani planın 2.'si ise bu şekilde devreye sokuldu. Yaşlı kadının paralarının yerini öğrenen hırsızlar, son olarak Bülbül Kocaoğlu'nda mutfaktan su ve bardak getirmesini istedi. Bu sırada hırsız anne ve kızı, paraları bulundukları yerden çalarak, evden uzaklaştı.

Hırsız anne ve kızı emniyet güçlerinin sıkı çalışması sonucunda yakalandı. Gözlatına alınan Çiğdem Göçer ve kızı S.G. adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkarılan anne Çiğdem Göçer tutuklanırken, kızı ise serbest bırakıldı.

"MAHALLEDE OTURAN KOMŞULARDAN ZANNETTİM" 

Yaşadığı olayı anlatan, 82 yaşındaki Bülbül Kocaoğlu , "Kapı çaldı ben de bakmak için kapıya gittim. Biri orta yaşlarda diğeri de küçük bir kız gelmişti. Maskeleri olduğu için kim olduklarını bilemedim. Tanıyamadım. Komşu zannettim. Onlar da senin komşunuz diyerek içeri girdiler. Biraz sohbet ettikten sonra bana zarf verdiler. İçinde para var dediler. Bu paraları senin evde bulunan paralarının yanına koy, bereketi artsın dediler. Ben de zarfı tedavi olmak için biriktirdiğim paramın yanına koydum. Sonra yanında getirdikleri meyve suyunu içmek için mutfaktan bardak getirmemi söylediler. Bir de su istediler. Ben mutfağa gittiğimde onlar paralarımı çalıp evden kaçmışlar. O parayı çok zorluklarla biriktirdim. Tedavi olacaktım" dedi.

 

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER