Atakum'da dubleks daire icradan satılık

Atakum'da dubleks daire icradan satılık

Samsun'un Atakum ilçesi Alanlı Mahallesinde 184 metrekare dubleks daire icradan satılık...

Samsun Son Haber - Samsun İcra Dairesi Samsun'un Atakum ilçesi Alanlı Mahallesinde muhammen bedeli 386 bin 562 TL olan 184 metrekare dubleks daireyi satışa çıkardı.

Birinci satış günü 16 Mart 2021 saat 11:40 tarihinde, ikinci satış günü 16 Nisan 2021 saat 11:40'da yapılacak.

DAİRE DETAYLARI

T.C. SAMSUN İCRA DAİRESİ 2016/18553 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Taşınmaz Samsun İli Atakum İlçesi Alanlı Mah. 3641 ada 1 parsel de kayıtlı 5. kat 14 Nolu Bağ Bölüm Mesken - Dubleks. Borçlular hissesi tamdır. Bilirkişi raporuna göre Mesken Net: 177,86 M2 Bürüt 184,86 M2 dir. Taşınmazın Dış cephesi boyalıdır.Ana binanın kapısı demir doğrama, merdivenlerde zeminler mermer, duvarlar seramik ve katlarda plastik boyalıdır.Asansörlü ve doğalgaz kaloriferlidir. Meskenin Pencereleri PVC,tabalar laminat kaplama,duvarlar plastik boyalıdır.Dış kapı Çelik İç kapılar ahşaptır.Mimari projisine göre taşınmaz dubleks meskenin alt katı mutfak, antre,oturma odası,salon,hol,Banyo, Wc,lavoba,ebeveyn duşu,2 balkon ve 2 adet yatak odasından,ve Dubleks meskenin üst katı hol,yatak odası ve terastan oluşmaktadır.Taşınmaz dubleks mesken olmasına rağmen alt ve üst katı birbirinden ayrılmış olup farklı kullanılmaktadır.Ana taşınmaz Arsa 698,65 M2 dir.Belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın üzerinde bulunduğu arsanın 2 cephesinden yol geçmektedir.Çevresinde yapılaşma devam etmektedir. Topoğrafik olarak hafif eğimlidir.19 mayıs Ünüversitesine ,Atakum Belediyesi, Kaymakamlığı ve Sanat Merkezine4 KM civarında Mesafesindedir.Taşınmazın Beyan kısmında Yönetim planı ve AT,,KM ne çevrilmiştir bayanları vardır.

Adresi : Yenimahalle Mah. 3383 Sok. Akkuş Apt. No: 1Atakum/ SAMSUN

Yüzölçümü : 177,86 m2

Arsa Payı : 57000/698650

İmar Durumu :İnşaat tarzı 1.90,taks: 030 yapılaşma koşuluna sahip ticaret+konut alanına isabet etmektedir.

Kıymeti : 386.562,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 16/03/2021 günü 11:40 - 11:45 arası

2. Satış Günü : 16/04/2021 günü 11:40 - 11:45 arası

Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası B BLok 3.Kat) 19 Mayıs Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:17/A İlkadım-Samsun

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda elektronik ve gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır

6-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/18553 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.