SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da işçi ezilerek hayatını kaybetti
< >
HaberlerSAMSUN HABERAtakum Belediyesi personeline asgari ücret müjdesi

Atakum Belediyesi personeline asgari ücret müjdesi

+
-
Atakum Belediyesi personeline asgari ücret müjdesi
Atakum Belediyesi personeline asgari ücret müjdesi

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Atakum Belediyesi personelinin maaşının en az 3 bin 100 lira olacağı müjdesini verdi.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Atakum Belediyesi personeline müjde verdi.

 

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel yaptığı açıklamada, “Asgari ücreti çocuğuna asgari ücret kadar harçlık verenler belirlemiştir. Bu rakamları belirleyenler, bu zor koşullarda yaşayabilecekler mi? Ortaya çıksın bir  babayiğit görelim. Asgari ücretten alınan vergiyle ilgili de bir düzenleme yapılmadı. Kısacası hem işçi hem de işveren memnun olmamıştır." dedi.

 

"Biz 3.100 lira olması gerektiğini ısrarla söyledik" diyen Başkan Türkel, "Bakıldığında 300 liralık fark ufak geliyor olabilir ancak bu 300 lira, bir annemizin pazar parası, bir elektrik, bir su veya bir doğalgaz faturasının karşılığıdır. 2 bin 300 lirayla geçinemeyenler 2 bin 825 lirayla mutlu olamayacaklardır." diye konuştu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da ilan ettiği üzere Atakum Belediye'sinde çalışan personellerin 3 bin 100 TL asgari maaş alacağını müjdesini veren Fatih Türkel, açıklamasını şu şekilde sürdürdü; "Cumhuriyet Halk Partisi varsa Cumhuriyet Halk Partili belediyeler varsa halkımız için var. Kamuoyunun da yakından takip ettiği üzere Atakum belediyemiz mücadele etmektedir. Ama tüm sıkıntılara rağmen, Atakum Belediye Başkanımız Sayın Cemil Deveci gerekli çalışmaları bitirdikten sonra Samsunlularla paylaşacak" dedi.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER