SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'un ne kadar içme suyu kaldı?
< >
HaberlerSAMSUN HABERZabıta memurluğundan cezaevine

Zabıta memurluğundan cezaevine

+
-
Zabıta memurluğundan cezaevine
Zabıta memurluğundan cezaevine

Samsun Son Haber Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bilik'in kaleminden, 'Zabıta memurluğundan cezaevine'

Samsun’da Kaçakçılık ve Organize Suçlar Bürosu tarafından gözaltına alınan Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanı B. K.


Bu isimle tanışmam Necattin Demirtaş’ın İlkadım Belediye Başkanlığına ilk kez seçildiğinde olmuştu. Lise sonrası kazandığı KPSS ile memuriyet hayatı Terme’nin beldesi olan Evci Belediyesi’nde zabıta memuru olarak başlayan B.K Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na kadar yükseldi.


Elbette yargıda olan bir konu ve kişi hakkında çok fazla şey söylemek doğru değil. Ancak şu da bir gerçek ki Evci Belediyesi’nde zabıta memurluğundan Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na yükseliş de dikkat çekici.


Zabıta memuru iken üniversite eğitimini tamamlayan K.’yı Necattin Demirtaş İlkadım Belediye Başkanlığına ilk kez seçildiğinde mali hizmetlerde müdür olarak göreve başlattı.


Necattin Demirtaş seçimi kaybedip Erdoğan Tok seçimi kazandığında B.K için de Terme yolu gözüktü. Bu geçişte bazı iddiaların da etkili olduğu dolaşıyor kulaktan kulağa.  Ama B.K'nın Erdoğan Tok'u kızdırmasında etkili olan konuların başında herkesin hatırlayacağı bir olay yer alıyor. 

Erdoğan Tok seçimi kazanıp Necattin Demirtaş kaybettiğinde Tok mali hizmetlerden herhangi bir ödeme yapılmaması çağrısında bulunmuştu. Buna rağmen B.K belediye kasasında bulunan 4 milyon TL'nin tamamı ile ödemeler yapmıştı. Erdoğan Tok koltuğa oturduğunda 10 gün sonra diğer ödemeler ile birlikte alelacele personel maaşları ödenecek fakat kasada 5 kuruş yoktu. O dönem ihtiyaç duyulan 750 bin TL açık, bir iş adamından emaneten alınıp personelin maaşları ödenmişti. 

Tabi sonrasında Erdoğan Tok B.K'ya yeni bir kurum bulmasını söylediğinde dönemin Terme Belediye Başkanı Şenol Kul bu zatı muhteremi kabul etmişti. 

B.K ile ilgili söylenebilecek tek şey gittiği hiçbir kurumda rahat durmadığı. Terme Belediyesi’nde de yasak aşk konusu kulaktan kulağa dolaşıyor. Bu söylemler elbette dedikodudan ibaret olabilir.


Mustafa Demir de B.K’yı Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na getirirken ya bu dedikodulardan habersizdi ya da bu iddialar gerçekten asılsızdı. Ya da bütün bunlara rağmen kıramayacağı bir yakını aracı oldu. Başka bir ihtimal yok. Öyle ya hem bu iddialar gerçek olacak hem Mustafa Demir bunları bilecek hem de böyle bir ismi Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na mı yükseltecek?

Ancak, bu şahsın yaptığı şahsi harcamaların dudak uçuklatacak rakamlarda olduğunu tüm belediye konuşurken Mustafa Demir’in kulağına gitmemiş olması da ilginç bir ayrıntı.


Demem o ki bu işler daha çok su götürür. İlerleyen zamanda B.K’nın ifadeleri de ortaya çıkmaya başladığında belki taşlar biraz daha yerine oturur. O zaman su daha berrak olur ve bizde sorularımıza cevap alabiliriz.

YORUMLAR5 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Hikmet SELEN182 gün önce
Konuşamadan sustururlar zaten gizlilik karari getirmisler muhtetemler neyden korkuyorlarsa artik yarin birgün intihar etti duye duyark şaşırmayın.
Şehmuz182 gün önce
Ne diyelim ,hırsıza "" hırsız "" demenin suç sayıldığı ortada iken susma hakkımızı kullanacağız.
Mus.182 gün önce
Allah belanizi versin ne yakki olan garibana oluyor.
Turhan Akşen Samsun Cep H183 gün önce
Bizim Samsun internet tv.Miraç morçöl akp uyesi ve yedek atakum meclis uyesi bir rusvet iddasi ortaya koydu pesine bu haber cikti.Kimbilir neler var neler
...183 gün önce
Mustafa Demir de Bahattin Karakaş’ı Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi adamın ismini her yerde gizlemişsin bir yerde tamamını vermişsin
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER