SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da çiftçilerin yüzü gülmüyor
< >
HaberlerEKONOMİAltın fiyatları ne kadar? 1 Aralık Salı altın fiyatları bugün

Altın fiyatları ne kadar? 1 Aralık Salı altın fiyatları bugün

+
-
Altın fiyatları ne kadar? 1 Aralık Salı altın fiyatları bugün
Altın fiyatları ne kadar? 1 Aralık Salı altın fiyatları bugün

1 Aralık Salı günü Altın fiyatları ne oldu? Merkez bankası Altın fiyatı kaç TL? Altın gramı kurunda son durum, döviz ve piyasalardan son dakika gelişmeleri... Döviz piyasası ne durumda? Altın gramı kaç TL? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum nedir? İşte 1 Aralık Salı Altın alış satış fiyatları

Güncel altın fiyatları verileri ons altındaki düşüşle birlikte yenilenmeye devam ediyor. Bin 900 dolar seviyelerinden bin 850 dolarlara gerileyen ons altın, ardından bin 800 dolara kadar çekilmişti. Bugünse ons altın bin 7787 dolardan işleme alınıyor. Aşı haberleri sonrasında gelen altının onsundaki ciddi düşüş iç piyasadaki altın fiyatlarını da etkilemişti. Hem ons altında yaşanan gerileme hem de dolar kurundaki düşüş gram altın ve diğer altın fiyatlarını aşağı çekmişti. İşte altın piyasasında son veriler…

1 ARALIK SALI GÜNCEL ALTIN FİYATLARI 
GRAM ALTIN NE KADAR? 
1 Aralık Salı 2020 günü altının gramı 449,22 liradan işleme alınıyor. Dün gram altının fiyatı ise 447 liradan işlem görüyordu. Altında hafif bir yükseliş söz konusu.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR? 

Çeyrek altın alış fiyatı bugün 730,30 lirada bulunurken aynı dakikalarda satış fiyatı ise 739,10 lirada konumlanmış durumda.

CUMHURİYET ALTINI BUGÜN NE KADAR? 

Hem alış hem de satış fiyatı 3 bin liranın altına gerileyen cumhuriyet altını ise bugün 2.920,40 liradan alınırken 2.949,10 liradan da satışa sunuluyor.

YARIM ALTIN BUGÜN NE KADAR? 

Yarım altın alış fiyatı bugün 1.460,70 lirada bulunurken aynı dakikalarda satış fiyatı ise 1.486,40 lirada konumlanmış durumda.

22 AYAR BİLEZİK BUGÜN NE KADAR? 

22 ayar bilezik bugün alış fiyatı 404,00, satış fiyatı ise 406,00 liradan işlem görüyor.

Altın fiyatları yükselir mi, düşer mi? 
Altın fiyatları son 6 ayın en düşük rakamlarını görüyor. Günlerdir düşüş modunda syereden altın fiyatlarında 1 Aralık Salı itibarıyla bir hareketlilik yaşanıyor. Bu hareketliliğin gün içinde yukarı doğru olup olmayacağı merak ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda 500 lirayı aşan gram altın bugün 440 bandına kadar çekildi. Altındaki dalgalanmalar bu şekilde devam ederken küçük ve büyük ölçekli yatırımcılar Altın düşüer mi? Altın yükselir mi? sorularının cevabını arıyor.

Ons altın fiyatları 300 doları aşan kayba uğrarken, gram altın fiyatları tarafında ise kayıp 100 TL oldu. Uzmanlar aşı gelişmeleri konusunda Aralık ayının kritik olduğunu ifade ederken, pandemi sürecinde şimdiye kadar riskten kaçış için güvenli liman altın talebini artıran yatırımcıların son dönemde riskli varlıklara yöneldiğini bildirdi. Uzmanlara göre altın fiyatları biraz daha düşebilir ancak yükseliş söz konusu olursa satış için bir fırsat niteliğinde değerlendirilebilir. Gram altın fiyatları için muhtemelen ons altına paralel ya da negatif seyrin bir süre daha devam etmesi beklenebilir.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER