SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da mahkeme trafik hunisini 'silah' saydı
< >
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da virüs haritası 3 ayda kıpkırmızı oldu

Samsun'da virüs haritası 3 ayda kıpkırmızı oldu

Samsun'da 3 ay önce yer yer beyaz ve yeşil renklerin, genellikle de kırmızının hakim olduğu korona virüsü haritası risk yoğunluğunun artmasıyla 'kıpkırmızı' hale geldi.

+
-
Samsun'da virüs haritası 3 ayda kıpkırmızı oldu
Samsun'da virüs haritası 3 ayda kıpkırmızı oldu

Samsun 'da 'Hayat Eve Sığar Uygulaması'ndan (HES) 31 Ağustos ve 26 Kasım tarihlerinde 3 ay zaman aralığıyla alınan görüntüler korona virüsü nde vaka artışlarını gözler önüne serdi. 3 ay önce diğer renklerin de görülebildiği haritada şimdilerde 'yüksek risk'i temsil eden kırmızı renk yoğunluğu dikkat çekiyor.

Şehir, uygulamadan bakıldığında kıpkırmızı halde bulunuyor.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, temmuz ayında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında vaka sayılarının ve tedbirlerin uygulanmasında örnek iller arasında Samsun'u göstermişti. Dün yaptığı açıklamalarda ise son hafta içinde Samsun'da vaka sayılarının yüzde 50 artış gösterdiğini belirtti.


Samsun Valiliği de konu hakkında vatandaşa uyarılarda bulundu. Yapılan açıklamada, 'Salgının seyrini değiştirmek sizin elinizde. Alınan tedbir ve kısıtlamaların daha iyi ve hızlı netice vermesi için sizin desteğiniz şart. Lütfen zorunlu olmadıkça evinizden çıkmayın' denildi.

 

YORUMLAR1 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Angelika yilmaz53 gün önce
Millet biraz fazala piazza gezsin.tramvay dolu. Mesafe yok.
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER