SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da tavuk üst geçidi yapıldı
< >
HaberlerSİYASETDolar hafta sonu ne kadar, euro ve sterlin kaç TL? 9 Kasım 2020 döviz kurları

Dolar hafta sonu ne kadar, euro ve sterlin kaç TL? 9 Kasım 2020 döviz kurları

+
-
Dolar hafta sonu ne kadar, euro ve sterlin kaç TL? 9 Kasım 2020 döviz kurları
Dolar hafta sonu ne kadar, euro ve sterlin kaç TL? 9 Kasım 2020 döviz kurları

Dolar kuru hafta sonuna 8,36 lira seviyesinin üzerinde başladı. Euro kurunun 10 lira barajını aştığı hafta kapanışında kurlarda yukarı yönlü değişimler yaşanmıştı. Öte yandan ons altında yaşanan artış iç piyasadaki altın fiyatlarını da etkilemişti. Peki, bugün dolar ne kadar, euro ve sterlin kaç TL? İşte 9 Kasım 2020 güncel döviz kurları?

Geçtiğimiz haftayı 8.50’nin üzerinde kapatan Berat Albayrak'ın gündeme bomba gibi düşen istifasının tartışılacağı yeni haftaya dolar düşüşle başlayarak 8.36 bandında yer alıyor. Euro ise 9.95 TL'den alıcı buluyor.

Ne olmuştu? 

Türk Lirası'nın tarihsel rekorlarla değer kaybetme sürecinin ekonomi yönetiminde yarattığı sarsıntı sürüyor. 16 ay önce göreve getirilen Merkez Bankası Başkanı'nın cuma gece yarsı görevden alınarak yerine Naci Ağbal'ın göreve getirilmesinden yaklaşık 36 saat sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa etti. Albayrak, Instagram'daki mavi tikli resmi hesabından paylaştığı açıklamada, istifasını "sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe" ifadesiyle gerekçelendirdi. "Artık ailesine zaman ayıracağını" belirterek aktif siyasete de ara verdiğini ima eden Albayrak, "at izinin it izine karıştığı çetin bir dönemden" geçildiğini belirttiği, "ülkeye ve ümmete hizmet ettiğini" vurguladığı açıklamasını "Cenabı Allah sonumuzu hayreylesin" diyerek noktaladı. Instagram'da paylaşılan istifa duyurusu için saatlerce resmi açıklama yapılmaması "Albayrak'ın tepkisinin ölçüsünün Beştepe'de öngörülmediği" yorumlarına ve "kabine revizyonu" beklentisine neden oldu.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER