Atakum'da mahkemeden satılık daire

Atakum'da mahkemeden satılık daire

Samsun'un Atakum ilçesinde 96 metrekare daire mahkemeden satılık...

Samsun 2. (Sulh Hukuk Mahkemesi) Satış Memurluğu Samsun'un Atakum ilçesinde muhammen bedeli 175 bin TL olan 96 metrekare daireyi satışa çıkardı.

Birinci satış günü 28 Aralık 2020 saat 14:10 tarihinde, ikinci satış günü 27 Ocak 2021 saat 14:10'da yapılacak.

İLAN DETAYLARI

"T.C.
SAMSUN 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/33 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Atakum İlçe, Atakum Mahallesi, 95 Ada, 3 Parsel, 70 Nolu Bağımsız Bölüm, dosya kapsamında alınan bilirkişi raporu ile satış konusu meskenin alanının 96,00 m2 olduğu,mesken, salon, yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo, wc, antre, hol ve balkondan oluşmakta olduğu, “Salon ve oda zeminleri laminat parke kaplamadır. Islak hacim zeminleri seramik kaplamadır. İç duvarları boyalıdır. Tavanları boyalıdır. Dış duvarları boyalıdır. Banyo ve wc duvarları fayans kaplamadır. İç kapıları ahşap doğramadır. Dış kapısı çelik kapıdır. Pencereleri plastik doğramadır. Banyo ve wc pencereleri ahşap doğramadır. Isınma sistemi doğalgazlı sistemdir. asansör bulunmamaktadır, çatı bulunmaktadır, iç merdiven pencereleri plastik doğramadır. Binanın iç merdiven zeminleri mozaik kaplamadır. Binanın iç merdiven korkulukları demir doğramadır.Binanın dış giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binanın iç merdiven duvarları kısmen fayans kaplama kısmen boyalı olup, tavanları boyalıdır.
Arsa Payı : 1/130
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 28/12/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 27/01/2021 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : SAMSUN 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/33 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/10/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir."