SAMSUN SON DAKİKA

Samsun'da Yasa dışı bahis oynayan müdür görevden alındı
< >
HaberlerSAMSUN HABER'Samsun'u dünya kenti yapacağız'

'Samsun'u dünya kenti yapacağız'

+
-
Samsunu dünya kenti yapacağız
'Samsun'u dünya kenti yapacağız'

Başkan Mustafa Demir, 31 Mart seçimlerinde verdikleri sözleri tek tek yerine getireceklerini, Samsun'un daha yaşanabilir bir şehir olması adına ulaşım başta olmak üzere kentsel dönüşüm, tarihi miras ve çevre projelerinin hayata geçirildiğini dile getirdi.

Göreve geldikleri ilk günden itibaren halka hizmet için geceyi gündüze katarak 7/24 çalıştıklarını ifade eden Başkan Mustafa Demir , "Türkiye’ye örnek bir belediye yürüyüşü, duruşu ortaya koyuyoruz. Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren yol atağı başlattık. Kırsal alt yapı yatırımlarını Türkiye’de bitiren ilk şehir olmayı hedefliyoruz. Beton yol, A tipi sathi kaplama ve B tipi sathi kaplama olarak bu yıl hedeflediğimiz 1100 kilometreyi tamamladık. Yıl bitmesine 2 ayımız var. Hedefi büyüttük ve 1250 kilometreye çıkardık. Ülkemizde yol problemi kalmayan şehirlerden biri haline gelene kadar durmayacağız. Alt yapıdan üst yapıya her alanda şehrimizde hizmet atağımız var” diye konuştu.

“Vatandaşlarımızın her talebi bizim başımızın üstünedir” 


Başkan Demir şöyle devam etti: “Samsun 'umuzu ilmek ilmek işleyerek geleceğe taşıyoruz. Vatandaşlarımızın her talebi bizim başımızın üstünedir. 2021 yılında da yol yatırımlarımız aynı şekilde devam edecek. Kırsalda yolu bozuk mahalle, suyu akmayan hane kalmayacak. Su konusunda mevcut arıtma tesisini kademeli olarak bakımdan geçirerek devreye alıyoruz. Yeni içme suyu tesisi yatırımıyla da Samsun’un uzun yıllar su problemini ortadan kaldıracağız.”

Otopark projeleri 


Gelişen, büyüyen ve üreten bir Samsun hedefiyle yola çıktıklarını dile getiren ve bu konuda her adımı attıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şehrin en önemli sorunlarından biri olan otopark konusunda da yatırımlar yaptıklarını kaydetti. Samsun'da otopark sorununun çözüleceğini belirten Başkan Demir, "Subaşı Meydan Düzenleme ve Yeraltı Mekanik Otopark Projesi ihale edildi. 2021 yılı sonuna kadar bitecek şekilde hazırlıkları tamamlandı. Tamamen otomatik yazılımlarla yönetilecek bir otoparkı Çarşamba ilçesine de kazandırmış olacağız. İlçenin batı yakasındaki mekanik otopark projemiz de önümüzdeki yıl hayata geçmiş olacak. Aynı şekilde bir de Havza'da otopark yapacağız. Anakent İş Merkezimizin kamulaştırma sürecinde sona doğru geliyoruz. 2021 yılında ihalesini yapacağız. 2022 yılında da oradaki otoparkı gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Sosyal belediyecilik 


Turizmden, tarıma, teknolojik alt yapıdan spora kadar birçok alanda var olduklarını belirten Başkan Demir, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ederek vatandaşların her anında yanlarında olduklarını kaydetti. Başkan Demir, "Pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşarak 40 bin aileye 'Temel İhtiyaç Destek Kartı'nı elden teslim ettik. Oluşturduğumuz sosyal inceleme ekipleri, yaşlılarımızı evlerinde ziyaret ederek, verdiğimiz hizmetlerle ilgili kendilerini bilgilendiriyor. Evde bakım hizmetleri alması gereken vatandaşlarımızı bu şekilde tespit ederek hizmetlerimizden yararlandırıyoruz. Ayrıca sosyal yardıma ihtiyacı olanların tespitleri yapılarak ihtiyaçları gideriliyor. Binlerce haneyi ziyaret ettiğimiz çalışmamızı tüm ilçelerimizde sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

YORUMLAR16 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Eyüp ÖNGENGİL165 gün önce
Yaoamayacağınız değil yapabileceğiniz işleri söyleyin hatta ve hatta yaptıklarınızı bile 10 saniyeye sığdırıp uzuuun uzuuun anlatabilirsiniz sayın DEMİRRR
A. S165 gün önce
Samsun gibi bir modern büyükşehir de bazı yerlere otobüs seferleri akşam 7 kadar köylere bile saat 8 kadar araç bulunurken hemde yaz mevsiminde olacak işmi ve bir çok hattıda kaldırdı yani Yusuf Ziya Yılmaz'ın yaptığı iyi işlerin bile içine ettiniz
Samsunlu165 gün önce
Ben Samsunluyum Samsunlu dan başka birinin Samsun için özverili olarak samimi bir biçimde hizmet etmeyeceğini düşünen birisiyim. Bu fikrimi en güzel şekilde belli eden doğruluğunu ispatlayan sayın Mustafa Demir dir.Samsun a zarar veren insanlar bu ve bunun gibi devsirmelerdi.
Cengiz165 gün önce
Siz mi yapacaksınız samsunu dünya kenti ??????
Fatih165 gün önce
Sayın Demir Fatih mahallesi acilen 2023 ten önce kentsel dönüşüm bekliyor bilginize
sariye cin165 gün önce
İnşallah belediye başkanlık makamı da bunun için değil mi makamlar oturmak kibir haram yerleri değil Türk milletinin parasıyla hizmet sunmaktır makamın hakkını vermeyenlerin vay haline
İsmail AYDENİZ165 gün önce
Sayın başkan ilk önce kentsel dönüşümü bitirir neyi dünya kenti yapacak mısın
Deniz165 gün önce
Mustafa Demir Samsuna hiç iyi gelmedi, neye el attıysan bozdu, bi de marinayı doldurursa yandı gülüm güzel Samsun. Samsunun onca sorunu var, yaptık diye pazarladığı şeyler sorunları çözen değil katlayan şeyler.
Poturge165 gün önce
Atakum trafiği çok yoğun. İstanbul trafiğine doğru hızla gidiyor. Alternatif yol dikey bulvarlar dediniz. En azından sehirler arası giden araçların yapılacak Batı ve Doğu çevre yolları üzerinden bypas geçmesi sehirici trafiği rahatlatır. Seçimden sonra başlayacağız dediniz hiçbir hareket yok. Çevre yollarının artık geciktirilmemesi lazım diye düşünüyorum.
Murat Murat165 gün önce
Yeni vaatleri boşverin seçilmeden öncekilerini yapın hele,ilçe ulaşım araçları için verdiğiniz sözü yerine getirin önce...
Hakan165 gün önce
Korupark da oturuyorum ve otobüs kullanmak zorundayım neden 1 nolu otobüs seferi kaldırıldı buna bir çözüm rica ediyorum
REMZİ165 gün önce
Gölge etme başka ihsan istemem diyor Samsun.
TARIK TARIM165 gün önce
Yollarda bulunan köprülerin yayaların geçtiği yerler pislik içinde temizlik yapılmıyor
TARIK TARIM165 gün önce
Atakumda çınar marketin önünde bulunan köprüye yaşlılar için asansör istiyorum
Fatma cimşit.166 gün önce
Pis kokan çöp konteynırlarına lütfen bir çözüm bulunsun.yüzüncüyıl bulvarı leş kokuyor.
meltem166 gün önce
ulaşımdan kastınız yol yapmak olmasın. Otobüs saatleri ve expresslerin çoğalmasınıda istiyoruz. Eğitim araştırma tarafından gelen 2 expreside kaldırdınız. Baya vatandaşı düşünüyorsunuz.
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER