SON DAKİKA

Ordu'da hastane otoparkları ve yemekhaneler yoğun bakıma dönüştürülüyor
<>
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da her an deprem olabilir

Samsun'da her an deprem olabilir

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Gül Yüzüncü Yılmaz, deprem ve yapılaşma hakkında açıklamalarda bulundu.

+
-
Samsun'da her an deprem olabilir
Samsun'da her an deprem olabilir

İzmir 'de yaşanan üzücü depremin ardından TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Gül Yüzüncü Yılmaz; '' Samsun'da her an deprem olabilir. Tedbirli olmak zorundayız' dedi.

'ZEMİNLE BARIŞIK YAPILAR YAPMALIYIZ' 

Gül Yüzüncü Yılmaz ; ''Biz Kuzey Anadolu fay hattına çok yakınız. Bu fay hattında uzun zamandır sessizlik var. Bölgemize çok yakın olduğu için bizim de her zaman diikatli olmamız lazım.Zeminle barışık yapılar yapmalıyız. Yapı kontrolleri, yapı denetim yasası, bunların hepsinin gözden geçirilmesi lazım. Bu işi çok ciddiye almamız gerekiyor. İstatistik verilere dayanarak geçmişte olan depremlerden bu yana çok zaman geçti. Ne kadar enerji birikti bilmiyoruz. Karadeniz'de faylar var, denizdeki fayların bir çoğundan haberdar değiliz belki de. Zemine uyumlu yapıların yapılması çok önemlidir. Eviniz sağlam olur ama bulunduğunuz ortamdan dolayı zarar görebilirsiniz'' açıklamasında bulundu.

'SAMSUN'DA HER AN DEPREM OLABİLİR' 

Gül Yüzüncü Yılmaz; ''Uzun zamandır Samsun 'da deprem olmadı ama bu olmayacak anlamına gelmez. Her an deprem  olacakmış gibi önlem almak zorundayız. Son olsun diyemiyorum,olmayacak da çünkü biz bir deprem ülkesiyiz. Biz önlemimizi almadıktan sonra doğa ne yapsın. Hiç bir şeyi atlamamak zorundayız. İnsan hayatından önemli bir şey olamaz. Deprem bizim hayatımızın bir parçası. Eninde sonunda yaşayacağız'' dedi.

HABER:KÜBRA ÖKSÜZ

YORUMLAR9 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Gözde16 gün önce
Selim bey yazınızı okudum atakum da hangi siteler bunlar biliyor musunuz 11 katlı dediginiz
Damla26 gün önce
Ben de samsunda oturuyorum ALLAH büyüktür
Abdülgani26 gün önce
Samsunda deprem ne zaman bekleniyor peki neden kimse bina depreme dayaniklimi diye araştırma yapmıyor
Samsunlu adem27 gün önce
Malesef türkiyenin gerçeği ülkemizdeki yapı tarzı yanlış olmasıyla beraber aynı zamanda gereksiz ıslak zemin üzerinde yüzlerce yüksek binalarımız var biz neden yüksek bina yapıyoruz veya niye yapmak zorundamıyız ki ülkemiz deprem bölgesi avrupada genellikle evler 2-3 kat çoğu tek katlı bahçeli nizam güzel şık ve uyumlu üstelik bizim gibideprem yaşanmazken biz türkler nedense hep tehlike peşindeyiz herhalde ölmeyi seviyoruz ki tuhaf davranıyoruz burada mütahitler ve belediyeler tek sorumludurlar bunun nedeniise devlet belediyelere yeterince bütçeayı...
SELİM28 gün önce
TEMEL ATILMADAN YAPILAN YÜZLERCE APARTMAN VAR. ATAKUM DOLU 25 CM ZEMİN TOPRAĞI SIYRILARAK 11 KAT YAPILAN SİTE VAR, BUNLARA MÜSADE EDİP YAPI İZNİ VEREN KİM. BUNUN VEBALİ KİMİN BOYNUNDA. BU PİYASADA DÖNEN FİLİMLER NELER. BİR DEPREM OLUNCA BUNLAR ORTAYA ÇIKACAK FAKAT OLAN YİNE GÜNAHSIZ İNSANLARA OLACAK. BUNLAR YİNE YAKAYI ÖYLE YADA BÖYLE KURTARACAK.
Kubra29 gün önce
Canikte deprem olucakmi
Ahmet yayla29 gün önce
Sayın başkanımızın açıklamaları için teşekkür ederiz. Doğru söze ne denir.!?
Kadriye Bolat30 gün önce
Allah yardım etsin Allah'ım herkesi korusun inşallah çok üzücü bir durum gerçekten
Olabilir.30 gün önce
Doğru olabilir. Heryerde.
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER