Samsun'da dubleks daire icradan satılık

Samsun'da dubleks daire icradan satılık

Samsun'un İlkadım ilçesi Derebahçe Mahallesinde dubleks daire icradan satılık...

Samsun İcra Dairesi Samsun'un İlkadım ilçesi Derebahçe Mahallesinde muhammen bedeli 400.701.90 TL olan 247 metrekare dubleks daireyi satışa çıkardı.

Birinci satış günü 24 Aralık 2020 saat 10:00 tarihinde, ikinci satış günü 22 Ocak 2021 saat 10:00'da yapılacak.

İLAN DETAYLARI

"T.C.
SAMSUN İCRA DAİRESİ
2018/127787 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İli İlkadım İlçesi Derebahçe Mahallesi 2866 ada 9 parselde kayıtlı 914,87 m2 arsa üzerinde 7/100 arsa paylı, tam hisseli, 3. kat 15 bağımsız bölüm nolu dubleks meskendir. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat + zemin kat + asma kat+ 3 normal katlıdır. Tapuda ana taşınmaz niteliği 5 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası, bağımsız bölüm niteliği dubleks meskendir. Mimari projesine göre dubleks mesken 247 m2 brüt, 136 m2 net (balkonlar ve teras hariç, balkonlar:10 m2, teras: 77 m2) kullanım alanına sahip olup, Normal katta Salon, Mutfak, 3 oda, banyo-wc, antre-hol ve 2 balkon, çatı katında ise 3 oda, banyo- wc ve teras olarak projelendirilmiştir. Taşınmazın bulunduğu binada asansör bulunmaktadır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı vardır ve ısınma bireysel kombi sistemi ile sağlanmaktadır. Taşınmazın daire giriş kapısı çelik, bina giriş kapısı camlı alüminyum doğrama kapıdır. Binanın giriş holü granit, merdivenleri mermer ve kat sahanlıkları fayans kaplamadır. Merdivenlerde alüminyum merdiven korkuluğu bulunmaktadır. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Dış cephe ısı yalıtım (mantolama) yapılmıştır. Taşınmazın bulunduğu binanın girişi Kafkas Caddesi tarafındandır. Taşınmaz konum olarak Kafkas Caddesine bakmaktadır. Asansörle 5?e basılıp, asansörden çıkılınca sağa dönüldüğünde sol taraftaki dairedir. Taşınmazın bulunduğu katta taşınmazla birlikte 4 daire bulunmaktadır. Taşınmaz binanın en üst katındadır. Taşınmazın içindeki ıslak hacimlerin (wc-banyo) taban ve duvarı ile mutfak, antre-hol ve balkonların tabanı fayans kaplama diğer mahal döşemeleri laminat kaplamadır. İç kapıları lake kapı, pencereleri pvc doğramadır. Çatı katına daire içindeki ahşap merdiven ile çıkılmaktadır. Mutfak tezgahı mermerittir ve mutfak dolabı bulunmaktadır. Taşınmazın içi sıvalı, plastik boyalı ve bakımlı durumdadır. Antre-hol kısmında gizli ışıklı alçıpan tavan uygulaması yapılmıştır. Kalorifer petekleri takılı ve çalışır vaziyettedir. Çatı katındaki teras bölümünün üstü kapatılmış ve kenarlarında cam balkon uygulaması yapılmış vaziyettedir.Taşınmazın bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; Konut alanı Serbest Nizam (S-4) Dört katlı yere isabet etmektedir. Taşınmaz Mevlana Derebahçe Mahallesi Kafkas Caddesi Dünya Apt. No:119/15 İlkadım/SAMSUN adresindedir.
Kıymeti : 400.701,90 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 24/12/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/01/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Samsun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu (Eski Adliye Binası B BLok 3.Kat) 19 Mayıs Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:17/A İlkadım-Samsun

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/127787 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/10/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir."