SON DAKİKA

Samsun'da bir belediye başkanı daha korona virüse yakalandı
<>
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da balıkçı kayığı battı!

Samsun'da balıkçı kayığı battı!

Samsun'da çıkan fırtınaya yakalanan balıkçı kayığının batması sonucu 1 kişi boğularak hayatını kaybetti.

+
-
Samsun'da balıkçı kayığı battı!
Samsun'da balıkçı kayığı battı!

Samsun'un Tekkeköy ilçesinin Costal mevkisinde saat 22.15'te meydana gelen olayda 59 yaşındaki balıkçı Hasan Koç ve 26 yaşındaki torunu Murat Erol kayıkla Karadeniz'e palamut avına çıktı.

ANİDEN FIRTINA ÇIKTI 

Ancak denizde aniden fırtına oluşunca Hasan Koç ve diğer balıkçı tekneleri sahile çıkmak istediler. Bu sırada dalgalar Hasan Koç'un kayığını devirdi. Hasan Koç ve torunu Murat Erol denize düştüler.

 

Kayık fırtınada batarken Hasan Koç ve Murat Erol'un yardımına diğer balıkçılar yetişti.

YOLDA HAYATINI KAYBETTİ 

Olay yerine Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı dalgıçlar da sevk edildi. Hasan Koç ve Murat Erol balıkçıların gayretleri sonucu sudan çıkartıldılar. Hasan Koç, 112 ekipleri tarafından özel bir hastaneye kaldırılmak istenirken yolda hayatını kaybetti.

DALGA VURDU 

Koç ailesi ölüm haberi üzerine gittikleri hastanede gözyaşına boğuldular. Olayı yara almadan atlatan Murat Erol, "Dedem ile balık tutmaya gittik. Aniden fırtına çıktı. Limana girmek isterken dalga bize vurdu, ters takla attık. Sert rüzgar vardı, deniz göğe çıktı" dedi.

FIRTINA 3 SAAT ERKEN GELDİ 

Balıkçılar ise fırtınayı beklediklerini ancak fırtınanın 3 saat erken otaya çıktığını ve denizde yakalanıp kendilerini sahile zor attıklarını söylediler.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER