SON DAKİKA

Samsun'da internet kesintisi yaşanacak
<>
HaberlerAmasyaVali Masatlı'dan 'Hayat Kimliğimle Kolay' projesine destek

Vali Masatlı'dan 'Hayat Kimliğimle Kolay' projesine destek - Amasya Haberleri

Amasya Valisi Mustafa Masatlı 'Hayat Kimliğinle Kolay' projesinin ilk adımını oluşturan sürücü belgesi bilgilerinin TC kimlik kartına yüklenmesi işlemini yaptırdı.

+
-
Vali Masatlı'dan 'Hayat Kimliğimle Kolay' projesine destek
Vali Masatlı'dan 'Hayat Kimliğimle Kolay' projesine destek

Vali Masatlı, ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesi kapsamında İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünü ziyaret etti. Burada gerçekleştirilen işlemlerin ardından Vali Masatlı, İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Zehra Şahinler'den vatandaşların ehliyet bilgilerinin kimlik kartlarına aktarım konusunda nasıl bir planlama yapıldığı hakkında bilgi aldı.

'Hayat Kimliğimle Kolay' projesi vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlayacak
Vali Masatlı, hayata geçirilen projenin vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacağını vurgulayarak, 'Geçmiş dönemden günümüze vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için bakanlıklarımız tarafından sürekli olarak yenilikler yapılmakta ve pek çok proje hayata geçirilmektedir. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen 'Hayat Kimliğimle Kolay' projesi de bunun en güzel örneklerinden bir tanesidir. Ehliyet bilgilerinin kimlik kartına aktarılması ile birlikte pek çok veriye aynı anda ulaşma imkanı elde etmiş olacağız' ifadelerini kullandı.
Vatandaşların proje kapsamında yeni nesil sürücü belgelerini, Alo 199 Çağrı Merkezi ve 'randevu.nvi.gov.tr' web adresinden alınacak randevuyla Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerinden TC kimlik kartına aktarımını yapabileceklerdir.

YORUMLAR
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER