SON DAKİKA

Samsun'da dev operasyon: 11 tutuklama
<>
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da servisçiler devlet babadan yardım bekliyor

Samsun'da servisçiler devlet babadan yardım bekliyor

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın 'Devlet servisçilere hibe yardımı yapmalıdır' dedi.

+
-
Samsun'da servisçiler devlet babadan yardım bekliyor
Samsun'da servisçiler devlet babadan yardım bekliyor

Pandemi dolayısıyla servis şoförlerinin mağdur olduğunu belirten Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Samsun Son Haber' e önemli açıklamalarda bulundu.

'SERVİSÇİLER MAĞDUR' 

Mart ayından bu tarafa okulların kapalı olduğunu belirten Fevzi Apaydın,  "Hazirana kadar bu insanlar çalışmadı. Servisçiler bu konuda büyük ölçüde mağdurlar. Okulların açılması bu insanların yediği darbeyi hafifletmez. Biz bu durumu mektubumuzda devletin ve siyasetin en üst kademelerine kadar yazdık'' açıklamasından bulundu.

'DEVLET SERVİSÇİLERE YARDIM ETMELİ' 

Apaydın, ''Belli afetler oluyor, bunlara devlet elini uzatıyor. Devlet her zaman devlettir. Pandemi döneminde bu arkadaşlarımız çalışmadı ancak, yarın çalışacakmış gibi araçlarının kasko bedellerini ödüyorlar, sigortalarını ödüyorlar , trafik sigortalarını ödüyorlar, araçlarını mayene yapıyorlar, kara taşıt vergisini ödüyorlar ve bu insanların bir çoğu kirada ve araçları yeni. Bankalara borçları var. Belki devletin bunlara yapacağı yardım bunların geçmişini telafi etmeyecektir ama bir miktar hibe vermelidir devletimiz bunlara'' şeklinde konuştu.

'HİBE DESTEĞİ YAPILMALIDIR' 

Servisçilerin ÖTV 'lerinin uzatması gerektiğini de belirten Fevzi Apaydın, ''Bir defaya mahsus olmak üzere devletten bir hibe yardımı yapılmalıdır. Biz bu konuyu sayın Milli Eğitim Bakanımızı ziyaret edip yaplaştık. Devletin asli görevlerinden biri de bu, anayasal bir hak. Devlet esnaf ve sannatkarı korur, ve kollayıcı koruyucu tedbir alır .Devletimiz büyüklüğünü burada göstermeli ve servisçilere bir hibe yardımı  yapmalıdır'' dedi.

HABER:KÜBRA ÖKSÜZ

YORUMLAR5 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Servisçi2 gün önce
Hibe onların olsun, bir yardım yapılacaksa okullar açılana kadar borçlarımızı faizsiz ertelemeniz...
ahmet3 gün önce
Başkanım tv kanalında canlı olarak bir açıklama yapmanızı bekliyoruz.servisci camiası evine ekmek götürmüyor köylere gidip babalarının yanında bişeyler versinler diye beklemekteyiz.servisci camiası battı bunu biliniz
SELÇİK3 gün önce
Çok geç oldu başkanım borçtan millet arabasını plakasını sattı bile ama olsun yinede hatırlamanız sevindirici birde haber kanallarında söylerseniz tam olacak
Mehmet Ömür3 gün önce
Hele şükür derdimizi duyan birisi varmış
Vatandaş3 gün önce
hibeymiş, dilenci oldu herkes, formül:ayakta yolcu yasak, otobüsler yetmiyor, otobüscülük yaptırsınlar servislere...
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER