SON DAKİKA

Samsun'da belediye işçisinin feci ölümü
<>
HaberlerSAMSUN HABERSamsun'da toplu taşımada güzergahlar değişti! Yarından itibaren geçerli

Samsun'da toplu taşımada güzergahlar değişti! Yarından itibaren geçerli

Samsun kent merkezinde hizmet vermekte olan toplu taşıma otobüs hatlarının sefer saatleri ve güzergahları yeniden düzenlendi.

+
-
Samsun'da toplu taşımada güzergahlar değişti! Yarından itibaren geçerli
Samsun'da toplu taşımada güzergahlar değişti! Yarından itibaren geçerli

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi  Ulaşım Dairesi Başkanlığı kent merkezindeki mevcut 32 toplu ulaşım hattının saat ve güzergahlarında güncellemeye gitti. Bazı hatlar birleştirildi, bazılarında ise güzergah değişikliğine gidildi.

Sefer saatlerinde de değişiklik yapılan hatlar, yarından itibaren yeni uygulamaya geçecek.

Samsun ’un Atakum, İlkadım, Canik  ve Tekkeköy ilçelerinde hizmet veren toplu taşıma hatlarının daha verimli işletilmesi ve araç filosunun vatandaşların taleplerini karşılamada daha etkin kullanılması amacıyla toplu taşıma hatlarında yeniden analiz edilerek yapılandırılan uygulama, 15 Eylül itibariyle hayata geçecek. 

Yapılan yeni uygulama ile benzer güzergahlarda çalışan farklı hatların olması sebebiyle E2 Ekspres Hattı, E7 Ekspres Hattı, E8 Ekspres Hattı, T1 Terminal Hattı, T2 Terminal Hattı, 4/6 Nolu Hat, R26/27 Ring Hattı, 1/9 Nolu Hat, 3A Nolu Hat iptal edildi.

13 Nolu hat ile 19 Nolu hat birleştirilerek “13/19 Nolu Hat” adıyla hizmet verecek. Soğuksu Hareket Amirliği’nden başlayacak sefer, Pelitköy TOKİ ve Büyükoyumca ’da son bulacak.

22 Nolu hat ve 23 Nolu hat birleştirilerek “22/23 Nolu Hat” adıyla Soğuksu’dan başlayıp, Otogar arasında hizmet verecektir.

40/43 Nolu Hat iptal edildi; Tekkeköy tramvay istasyonundan Çarşamba Çınarlık Mahallesi ve Havalimanına kadar ulaşım sağlayacak R43 koduyla Ring Hattı  hizmet alındı.

12/17 Nolu Hattın güzergahı, 1/9 Nolu Hattın iptal edilecek olması sebebiyle Hacıismail Mahallesine ulaşım sağlayacak şekilde Soğuksu Hareket Amirliği-OMÜ arası olarak düzenlendi.

24 Nolu Hat 24 saat hizmet verecek şekilde, 24/A ve 24/B Nolu Hat olarak 2 farklı güzergahta (Saat başlarında 24/B Nolu Hat, diğer saat dilimlerinde 24/A Nolu Hat olarak) faaliyet gösterecek. Özel Halk Otobüscüleri Derneği tarafından 23:30’a kadar 24/A ve 24/B Nolu Hatları, Samulaş A.Ş. 24:00-06:00 saatleri arası 24/B Nolu Hattı işletecek.

28 Nolu Hattın güzergâhı, E8 Nolu Hattın iptal edilecek olması sebebiyle, Soğuksu Harekat Amirliği-Çatkaya arası olarak düzenlendi.

14 Nolu Hattın güzergahı, R26/27 Ring Hattının iptal edilecek olması sebebiyle Büyük Cami-Atatöy TOKİ arası olarak güncellendi.

R6B Ring Hattının güzergâhı, 4/6 Nolu Hattının iptal edilecek olması sebebiyle 30 Ağustos Caddesi ve Barış Bulvarı üzerinden ilerleyecek şekilde Baruthane Tramvay İstasyonu-Otogar arası olarak düzenlendi.

Hizmete alınan tüm otobüs hatlarının sefer saatleri ve güzergahlarınahttps://www.samsun.bel.tr/icerik/otobus-hareket-saatleriadresinden ulaşılabilmektedir.

xxx

 

 

 

 

YORUMLAR8 yorum
Yorumunuz başarıyla kaydedildi
Memet14 gün önce
Bu kadar saçma ve salakca iş ancak samsunda olur Hem dolu olmasın hem ayakta yolcu olmasin ama saatte bir otobüs gelsin bu kadar geri zekali bir iş olmaz 20 dk da bir gelse ne yoğun olur nede ayakta yolcu ve halk işine rahat ve güvenli gider Ben kıran toki 1. Etapta oturuyorum ordan geçen otobüs guzergahi degisti iptal edildi ordakiler halk degilmi Siz sadece kendi çıkarlarinizi düşünerek iş yapiyorsunuz Böyle bi saçma sapan iş olmaz
Adile14 gün önce
R10 saati büyük oyumca sabah 9:00 son birdahiki saat 15:00 de geliyor biz nasil acil isimizi gidip yapacagiz hadi gittik saat 15:00 kadar nerde bekleyecegiz ben cocuklarimi birakip islerimi acil halledip geliyordum ben boyle bir sistem istemiyorum eski haline gelmesini istiyorum yada birer saat arayla gelsin iyu günler
Eda15 gün önce
Sorun şu ki insanlar sabah işe gitmek zorunda ve otobüs dolu 24 olsun 19 olsun ayakta yolcu almak istemiyorlar ama sefer sayisinda artiş yok ki sadece adini değiştirmek bu.
Serap yılmaz15 gün önce
Maalesef değişmesi ile mağduriyetimiz iki kattı artı R10 saatlerinin değişmesi Pelitköy halkını sıkıntıya düşürdü
halil15 gün önce
Bravo mustafa demir yine halka geçirmeye başladı
Mehmet can sakarya15 gün önce
Ben okuluma eşşeğe binip giderim bravo samulaş
Safiye yildiz15 gün önce
Nolur sizden ricam kışla mahallesine EĞitim ARAŞTIRMANIN ARKA TARARAFINA BIR TANE OTOBUS VERIN BIZ LER SAGLIKCI OLARAK COK MAGDURUZ BIR TANE ONDOKUZ MAYIS UNIVERSITESINE OTOBÜS AYARLANSIN ALLAH RIZASI IÇIN
Zatımuhterem15 gün önce
Otogara gitmek için Selahiye- Kökçüoğlu Hastane-Cedit-Kadifekale mahallesinde oturan vatandaşlar 2.Bulvardan T1 e biniyordu.Bu seferler kaldırılmış. Bu güzergahta otogara giden hangi hat var da, bizim haberimiz yok... Devamını oku
reklam
reklam
SIRADAKİ HABER